postcd

Jak si nepřipouštět kritiku a nadávky od někoho koho máte rádi (rodič) a koho respektujete?

Doplňuji:
nějak tak mi vyplývá, že je potřeba po zkritizování a nadávkách zarazit negativní myšlenky, nebo všechny myšlenky a objektivně zhodnotit situaci než nějak zareaguji, než se začnu v myšlenkách přesvědčovat jak jsem opět selhal a jak jsem k ničemu. Tedy spíše naopak hledat jak se poučit a při každé příležitosti se utvrzovat, že mám hodnotu, jsem schopen pomoci, mám alespoň minimální hodnotu, kterou mohu projevit pokud si vědomí toho v sobě udržím. metoda k ovlivnění podvědomí je mentálně/vědomě prohlásit co chci, čím chci být a věřit tomu. Někdo ještě říkal, že je potřeba si uvědomit, že má hodnota nezávisí na hodnocení druhých.. nad tím je potřeba se zamyslet

Nejlepší odpověď
da ny

Pokud je kritika oprávněná, lze ji přijmout a zachovat se podle toho.
Doba plná napětí a stresu nikoho neomlouvá. Často slýchám na ulici, zastávce MHD, v obchodech, dopravních prostředcích nadávky „maminek“ dětem již předškolního věku. Jdemiz toho těžkého kalibru mráz po zádech.
Může se stát, že rodičům nějaké slůvko výjimečně „uklouzne“. Měli by se umět omluvit a přiznat chybu.
Rodič nemá srážet dětem sebevědomí, ponižovat je nebo šikanovat.
Někdy může jejich chování souviset s modelem původní rodiny (poslouchali běžně nadávky), s inteligencí případně se zoufalstvím a neznalostí :(
Někteří lidé si nezaslouží mít děti…
Doplňuji:
Takoví rodiče mohou přijít snadno o autoritu a respekt svých potomků.
TDítě může v sobě hýčkat pocity křivdy, nespravedlnosti až nenávisti…

Další odpovědi
huxa

Nauč se milovat nadávky, vychutnávat se v bezmocné agresi dotyčného, jestli dojde na hádku a protějšek bude zvedat hlas, ty ho zase snižuj, tímto ho naštveš ještě víc a donutíš ho odejít, neb ti nebude rozumět a bude jediné „jelito, co huláká“.
Jestliže tě prostě zprdne, vynadá, neodpovídej mu a ignoruj. Rodič ti možná bude chtít dát nějaký trest, ovšem minimálně přehodnotí poté to, co ti říkal.

anonym

Tací lidé ti nenádávají, zkritizují, to ano, ale nevynadají ti. Pokud ano, tak tím nic nevyřeší a ztrácí respekt, autoritu.

dědapetr

Pokud je krytika oprávněná,tak ji přijmu a pokud mě nadávají a mají důvod,tak se stím smířím.Na neoprávněnou krityku nereaguji a na nadávky bez důvodu ty si nemechám líbyt.

zjentek

pomalu bych začal přemejštet, proč je mám rád ..jestli to třeba není můj zhoubnej zlozvyk :o

anonym

Nadávky?
Nevím…
Ale kritiku od lidí, kteří tě mají rádi, by sis měl vyslechnout, zamyslet se nad ní – a ´polepšit se´…
Lidé, kteří tě mají rádi, ti nenadávají, pokoušejí se ti pomoct…
___
Ad Doplnění: Zřejmě trpíš nízkým sebevědomím…
Navštiv psychologa, s tím ti takto – na dálku, těžko někdo poradí (je to na delší rozhovor, případně i několik) – ale zkus si ve svém chování/jednání najít něco, za co si sám sebe můžeš vážit. Nevím co – nauč se převádět ´babičku´ přes přechod, odnést sousedce nákup, zamést si ´před vlastním prahem´ – i když zrovna nemáš službu… Pokud sportuješ – pomož soupeři. Pokud nesportuješ – začni.
😉

Nevíteto?

Je potřeba si uvědomit, že i rodiče se mílí a v některých případech řikají naprosté kraviny ☹ jako třeba tady: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vyresit-problemy-s-mamkou

tencosepta

Nadávat si nenechám od nikoho, ale kritiku přijmu.

Dane

Kritiku bych brala. Občas je dobré slyšet i názor nějaké jiné osoby. Ovšem je otázkou, jak to sdělí. Pokud by to bylo řečené vulgárně anebo s nadávkami, tak bych k ní ten respekt nadobro ztratila.. 🙂 V takovém případě bych se rozhodně pokusila o společný rozhovor, v němž bych naznačila, že to jde říct i jinak.