FlAsh_7

Jak si někdo (politik, aj.) může „nahrabat“?

Pořad to slýcháváme o některých lidech…jak to ti lidé dělají?

Odpovědi
Aura

Za plat přeci. Nahrabat si, znamená obohatit se, navýšit jmění.
U politiků, velikost platu podle funkce, kterou zastávají.
Nebo pomocí úplatků a machinací v politice. Některé nemusí být ani nezákonné.

Emefej

Poctivě pracují pro blaho svých voličů a z odměny za tuto poctivou práci si našetří.

elkon

Politici na vyšších postech. Třeba v parlamentu. Proto se tam někteří drží „zuby nehty“. Takový Benda nikdy nepracoval, vůbec nemá „páru“, co práce je.

Pepa25

Do té míry, nakolik jim to zákony příslušné země a malá kontroly ze strany kontrolních orgán, médií a občanů dovolí. Možností (včetně těch nelegálních) je celá řada: nepotismus, veřejné zakázky, obchodování s vlivem …