autacek

Jak si nejlépe nastavit a zapamatovat přístupová hesla a kódy tak, aby je člověk nezapomněl ?

Odmyslím si možnost poznačit si je někde do souboru či na papír, tak za předpokladu, že není dobré
používat všude stejná hesla, navíc mnohdy jsou nároky na strukturu hesla odlišné, jak nejlépe si v tom udělat pořádek ? Totéž se týká i ostatních kódů, pinů, či jiných autorizačních ú­dajů.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Tak budou stejné, ale zároveň i nebudou.
Stačí si zapamatovat např. PIN, což je 4 místný číselný kód. Pokud tento 4 místný zadáš 2× za sebou, již máš dost silné heslo.
Pak si stačí zvolit třeba postavu z filmu, nějaké jméno či něco, co si pamatuješ.
No a nyní máš i písmenný kód.
Uvedu ti to na příkladu 1234 a jméno může být třeba Raibek.
Tam, kde postačí číslice, zadej 1234, někde chtějí 6 a více číslic, takže zadám 12341234. No a někde požadují alfanumerický kód, přičemž musí mít alespoň jednu číslici, jedno velké a jedno malé písmeno a to máme 1234Raibek.
Schválně si zadej někde do gůglu sílu hesla a uvidíš, jak je heslo 1234Raibek silné. No a pokud i toto je málo, zadej 1234Raibek1234.
Samozřejmě, že číslice vyber taková, která nemůžeš změnit-třeba neměnné heslo na účtu a to ber jako hlavní.
Takže ta čísla budou třeba 6523 (místo těch 1234). PIN můžeš změnit, některá hesla taky.
No a nic nemusíš zapisovat.
Jednoduchá hesla budou jen čísla, popř. 2× za sebou, složitá hesla budou ony 4 číslice doplněná o jméno.

Další odpovědi
still

Používám krátké citáty. Moje nejdelší heslo má 9 slov s číselnou sekvencí, to používám na služby, které chci nejlépe zabezpečit.

Jinak na ukládání hesel používám ve Windows KeePass , v Linuxu KeePassX a na Androidu KeePassDroid. Databázi mám všude stejnou (sdílenou), když v některém zařízení upravím, či přidám záznam, změna se projeví i v ostatních.

Zdroj: http://keepas­s.info/downlo­ad.html

Chrochta

Po mé skusenosti že jsem zapomněla hesla na tři účty si myslym že úplně nejlepší je zadat jednoducha hesla napsat si je do nějakého desítku pečlivě ho schovat jako uctenky a třeba záruční listy a jiné věci. A druhá možnost si to ještě uložit do telefonu.Založit si nové album, jako to má skoro každý znas fotky, videa,obrázky a jiné informace které výdutě jen vy.Tak stejným soudobém uložit své důležité a citlivé údaje,a v případě výpadku,straty hesela hlavně obava z pomalé a jisté stráže pamneti.Si myslym že to není špatný nápad,hned budu vědět že to mám zde,budu klidnější a nebudu mít nervaky ,co mám dělat když jsem zapomněla hesla na tři účty.

led

Didaktika je základ. Ak si chcete zapamätať kód hesla, vytvorte si k nemu pomôcku, básničku, hudbu, pieseň, príbeh, čokoľvek, čo pomáha pamäti.

Napríklad: „chceme si zapamätať číslo: 156224. Príbeh by mohol vyzerať asi takto:
Malý chlapec zrazí paličkou (1) lístok (5) zo stromu, ktorý spadne na jojo (6). Okolo neho pláva párik labutí (22) smerom k stoličke (4) na brehu jazera.“ http://www.iam­cool.sk/blog/pra­ca-kariera-a-motivacia/ako-si-zapamatat-mena-osoby-a-cisla-118.html

dubraro

1/
Heslo je tvořeno začátečními písmeny nebo slabikami nějaké tobě známé fráze. Na příklad Atedkp! = Atoníne, topiči elektrárenský, do kotle přilož!
2/
Heslo tvořené tzv. trigramy. Takové tvoří např. program PWGen. Trigramy jsou trojpísmenné části slov, teorii si najdi na netu. Několik trigramů vypadá jako slovo, dobře se pamatuje, ale nemá význam a nedá se najít ve slovníku.Například: bentie, lukemoto, fortio, vizkombal

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Trigram

led

still, ale keď z akejsi príčiny si neviete spomenúť na hlavné heslo do KeePass, no potom len začne tá správna zábava s citátmi. 🙂
PS.
už sa mi to stalo

still

Tak to je známá situace, zvaná prekérní, kterou pak řešíme bušení čelem do zdi (svým čelem), nebo trháním si vlasů :D