FlAsh_7

Jak si mám napořád pamatovat svůj kodex přemýšlení „kdo, kde, kdy, jak“?

Nikoliv můj, ale svůj kodex.

Nejlepší odpověď
Drap

K čemu ti takový kodex slouží?
Pokud si nepamatuješ, tak si vše zapisuj!

Další odpovědi
annas

Možná by bylo dobré, abyste s uvědomil, na jakou či kterou skutečnost se ptáte, když použijte uvedená zájmenná příslovce.

Co myslíte od slovem kodex?
„1. (práv.)zákoník, předpisy (právní), zásady (mravní)
2. kniha (rukopisná)“

https://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-ceskych-synonym/kodex?

Je to věc paměti, kdo s vámi mluvil, kde jste dotyčného potkal, kdy to bylo a jak na vaše setkání reagoval.

Pokud je dotyčná osoba (kdo to byl) pro vás tak důležitá, zapisujte si to, doplňte, zda jste dodržel kodex, tedy etický kodex., pravidla chování a jednání.

--
„Paradoxem je vztah mezi paměti a stavem svědomí. Čím horší svědomí, tím horší paměť. Čím horší paměť, tím lepší svědomí.“ — Groot
Zdroj: https://citaty­.net/citaty/1610-marcus-tullius-cicero-pamet-slabne-pokud-ji-necvicis/

Kelt

Tak určitě to není tvůj kodex přemýšlení, ale pravidlo 5W + 1H, Tedy who, when, where, what, why and how. Kdo, kdy, kde, co, jak , proč. Němčina to má 6W wer, wenn, wo, was, warum und wie. Takže prakticky
Kdo – FlAsh7, kde – tam, kde se nachází, kdy – kdy to potřebuje, co – kodex přemýšlení, proč – aby si to pamatoval, jak – na to musí přijít sám.