kajicek94

Jak si najít práci jako absolvent?

Zdravím,
rád bych si našel první práci na hlavní pracovní poměr v oboru bankovnictví anebo pojišťovnictví. Hlásím se většinou na pozice, které jsou určeny i pro absolventy. Ovšem dosud mi v naprosté většině případů přišlo zamítnutí pouze na základě zaslaného životopisu, že do dalšího kola postoupili jiní uchazeči.

Specialisti náboru mi sdělují, resp. to tak vyplynulo, že i když je pozice pro absolventy, tak když se jim přihlásí na pozici zkušenější zaměstnanec, který má hotové již všechny certifikáty, tak má přednost a ve výsledku výraz „i pro absolventy“ je uplatnitelný pouze v případě, kdy se jim tam nikdo zkušenější nepřihlásí – to se však téměř nestává.

Samozřejmě postup společností chápu a respektuji jej, ovšem jak se má absolvent vůbec dostat na nejnižší stupeň pozice ve výše sdělených oborech, když jej i na těch nejnižších stupních předběhne člověk se zkušenostmi a certifikacemi, prosím? Žádné vyhrazené pozice pouze pro juniory jsem v tomto oboru (v jednom velkém krajském městě) nenalezl.

Certifikace si „na vlastní pěst“ dělat nechci, protože každý zaměstnavatel má trošku odlišné požadavky, které chtějí a které nikoliv a navíc jej někteří z nich proplácejí, abyste si jej po nástupu udělali – tím se ale dostávám znovu na začátek.

Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Schluker

Pokud clovek chce delat v konkretnim oboru a v “jeho” meste se mu nedari sehnat misto, muze byt resenim stehovsni za praci. Posty na mensich mestech a vesnicich jiste take hledaji pracovniky.

Smack

https://www.an­nonce.cz/

Postmaster

Jak si to uděláš, takové to i máš, vše je o tom, že teorie v praxi nefunguje.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Např. tato banka nabízí desítky pozic pro absolventy: https://kb.job­s.cz/volna-mista/?fulltex­t=&idworkstatus%5B%5D=20­3000001
Možná by bylo dobré si ujasit, co máš za školu a na jaké pozice se hlásíš – jestli to aspoň trochu odpovídá …

kajicek94

Děkuji za odpověď. Právě KB přednostně bere zaměstnance s certifikáty apod., vyzkoušeno.

Schluker

A co zkusit nejdriv nastoupit v call centru a pak interni prestup?

kajicek94

I do call centra chtějí v odvětví pojišťovnictví/ban­kovnictví certifikace, protože se sdělují různé informace klientům.