Denasha

Jak si najít koníček? (hobby)

Ahoj. Mám menší problém a už jsem z toho trochu zoufalá. Nemám žádné koníčky – nedokážu zjistit, co mě baví. Minulý rok jsem toho dělala celkem dost – skoro pořád jsem psala, kreslila, hrála na klavír a četla. Teď nemám vůbec nápady o čem psát, v kreslení se nezlepšuji, takže nemám ani žádnou motivaci pokračova, s hraním to je stejné a čtení mě nebaví. Na sporty opravdu nejsem, vzhledem k mému astma a zručnost – jsem na všechno levá.
Byla bych moc vděčná, kdyby jste mi poradili, jak si najít koníček. Vždy, když se mě někdo ptá, co mám za koníček, odpovídám „Nic“ a ty pohledy pak jsou opravdu hrozné xD
Děkuji :)

Nejlepší odpověď
Löwe

Jak ti máme poradit, když nevíš ani ty sama. Je to problém většiny mladých lidí. Stačí vyčkat a on si tě ten koníček už nějak najde, jako všechny ostatní. Pokud ti vadí, že se ostatní šklebí nad tvou odpovědí, řekni jim třeba svou nejoblíbenější činnost (na př. poslouchání hudby aj.).
Doplňuji:
Ještě doplním k tomu čtení. Zkus pohledat v žánrech, které se ti zdají nějakým způsobem atraktivní. Ne každá kniha je totiž nudná 😉

Další odpovědi
gecco

Předpokládám, že máš spolužačky, kamarádky…
😉
Poptej se jich na jejich koníčky a případně se s nimi domluv, jestli mužeš přijít ´na kukačku´ – třeba tě některý zaujme.
😉

mosoj

Nemám slov.

Agneta

Neříkej mi, že by tě nebavila móda…:DDD
Krásné oblečení a botičky…:DDD > třeba hledat nápady při šopingu – a pak se o to doma pokusit sama…nádherné botičky zkusit udělat sama z papíru, a nalakovat – nabarvit temperou nebo olejovou barvou, a přestříkat bezbarvým lakem (nebo metalickým – nevynechat zlatou a stříbrnou – na výzdobu…)…je to hlavně o barvách. Později zkusit jiné materiály…:D

Prostě jen zkus udělat něco sama – cokoliv…něco ušít, navrhnout…orientuj se na nejdražších věcech, tam najdeš super dizajn :D

Kelt

Záleží, jak se na to díváš. Uvádíš, že jsi psala, kreslila, četla a hrála na klavír. Máš tedy estetické cítění a možná tě baví hudba, četba, psaní atd. Nemusíš to dělat pořád každý den. Možná posloucháš hudbu – i to je koníček. Je mnoho žánrů hudby, určitě se ti něco líbí více a něco méně. Stejné to bude s lilturaturou a možná i s obrazy a uměním.Koníček tě musí chytit, musíš si na to zvyknout. Dělej to, co tě baví, co ti přináší radost a nehleď na ostatní. Koníček ti musí vyplňovat volný čas a musí tě charakterizovat. Měl by tě uspokojovat, ale to uspokojování nemusí být viditelné, zřejmé. Třeba je skryté a nedokážeš o tom mluvit, ale máš přitom dobrý pocit.

ivzez

S tímto (viz tvá reakce v diskuzi) přístupem se ti bude moc těžko hledat.
Ty sama musíš chtít hledat a zkoušet, co by tě mohlo bavit.

Pokud tě neláká žádná činnost (klavír, kreslení, sport, šití), mohla bys
zkusit něco sbírat, luštit křížovky, řešit hádanky/rébusy a­pod.

Máš ráda přírodu, umění, architekturu, … co třeba začít fotografovat?

tyna.ryglova

Tak to já vůbec neznám. Mě už od základní školy baví malování na plátno. Nejdřív jsem malovala akrylovými barvami a nedávno jsem přešla na olejové barvy, které jsem si objednala z https://www.vyt­varne-potreby.eu/olejove-barvy/ . Malování je tak pestré, že se mám pořád co učit, a to se mi na tom líbí.

Denasha

Agneta – jsem metalisata – jsem ten typ, co chodí jen v černé, takže barvy u mě nejsou :D . Šít bych chtěla moc ráda, jenže bohužel neznám nikoho kdo by mě to učil a kurzy na to u nás ani nejsou. A sama bych nedokázala udělat vůbec nic :( Ale děkuji, je to zajímavý nápad ^^