Avatar uživatele
Denasha

Jak si najít koníček? (hobby)

Ahoj. Mám menší problém a už jsem z toho trochu zoufalá. Nemám žádné koníčky – nedokážu zjistit, co mě baví. Minulý rok jsem toho dělala celkem dost – skoro pořád jsem psala, kreslila, hrála na klavír a četla. Teď nemám vůbec nápady o čem psát, v kreslení se nezlepšuji, takže nemám ani žádnou motivaci pokračova, s hraním to je stejné a čtení mě nebaví. Na sporty opravdu nejsem, vzhledem k mému astma a zručnost – jsem na všechno levá.
Byla bych moc vděčná, kdyby jste mi poradili, jak si najít koníček. Vždy, když se mě někdo ptá, co mám za koníček, odpovídám „Nic“ a ty pohledy pak jsou opravdu hrozné xD
Děkuji :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Agneta před 3255 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Löwe

Jak ti máme poradit, když nevíš ani ty sama. Je to problém většiny mladých lidí. Stačí vyčkat a on si tě ten koníček už nějak najde, jako všechny ostatní. Pokud ti vadí, že se ostatní šklebí nad tvou odpovědí, řekni jim třeba svou nejoblíbenější činnost (na př. poslouchání hudby aj.).
Doplňuji:
Ještě doplním k tomu čtení. Zkus pohledat v žánrech, které se ti zdají nějakým způsobem atraktivní. Ne každá kniha je totiž nudná 😉

Upravil/a: Löwe

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Předpokládám, že máš spolužačky, kamarádky…
😉
Poptej se jich na jejich koníčky a případně se s nimi domluv, jestli mužeš přijít ´na kukačku´ – třeba tě některý zaujme.
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Nemám slov.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Neříkej mi, že by tě nebavila móda…:DDD
Krásné oblečení a botičky…:DDD > třeba hledat nápady při šopingu – a pak se o to doma pokusit sama…nádherné botičky zkusit udělat sama z papíru, a nalakovat – nabarvit temperou nebo olejovou barvou, a přestříkat bezbarvým lakem (nebo metalickým – nevynechat zlatou a stříbrnou – na výzdobu…)…je to hlavně o barvách. Později zkusit jiné materiály…:D

Prostě jen zkus udělat něco sama – cokoliv…něco ušít, navrhnout…orientuj se na nejdražších věcech, tam najdeš super dizajn :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Záleží, jak se na to díváš. Uvádíš, že jsi psala, kreslila, četla a hrála na klavír. Máš tedy estetické cítění a možná tě baví hudba, četba, psaní atd. Nemusíš to dělat pořád každý den. Možná posloucháš hudbu – i to je koníček. Je mnoho žánrů hudby, určitě se ti něco líbí více a něco méně. Stejné to bude s lilturaturou a možná i s obrazy a uměním.Koníček tě musí chytit, musíš si na to zvyknout. Dělej to, co tě baví, co ti přináší radost a nehleď na ostatní. Koníček ti musí vyplňovat volný čas a musí tě charakterizovat. Měl by tě uspokojovat, ale to uspokojování nemusí být viditelné, zřejmé. Třeba je skryté a nedokážeš o tom mluvit, ale máš přitom dobrý pocit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

S tímto (viz tvá reakce v diskuzi) přístupem se ti bude moc těžko hledat.
Ty sama musíš chtít hledat a zkoušet, co by tě mohlo bavit.

Pokud tě neláká žádná činnost (klavír, kreslení, sport, šití), mohla bys
zkusit něco sbírat, luštit křížovky, řešit hádanky/rébusy a­pod.

Máš ráda přírodu, umění, architekturu, … co třeba začít fotografovat?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
tyna.ryglova

Tak to já vůbec neznám. Mě už od základní školy baví malování na plátno. Nejdřív jsem malovala akrylovými barvami a nedávno jsem přešla na olejové barvy, které jsem si objednala z https://www.vyt­varne-potreby.eu/olejove-barvy/ . Malování je tak pestré, že se mám pořád co učit, a to se mi na tom líbí.

před 1346 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Denasha

Agneta – jsem metalisata – jsem ten typ, co chodí jen v černé, takže barvy u mě nejsou :D . Šít bych chtěla moc ráda, jenže bohužel neznám nikoho kdo by mě to učil a kurzy na to u nás ani nejsou. A sama bych nedokázala udělat vůbec nic :( Ale děkuji, je to zajímavý nápad ^^

před 3255 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek