MedarrDany

Jak si najít dobrou motivaci?

Jsem velice závislá na sladkém hlavně na mléčné čokoládě. Nejsem nijak obtloustlá či něco takového.. Mám normální váhu,ale vím, že není dobré jíst každý den sladké. Někdy se i moji přátelé diví, že dokážu spořádat tolik sladkého za den. Snažím se to omezovat, ale moc mi to nejde. Potřebovala bych nějakou radu pro dobrou motivaci?

Odpovědi
Marry Jane

Nejlepší je napít se, to zažene chuť na jídlo :))

marci1

Nejlepší motivací by mohla být obava z onemocnění diabetem (cukrovkou). V současnosti má každý z nás 50 % naději, že touto nemocí onemocní. Komplikace při onemocnění cukrovkou jsou velmi velké. Podrobněji :
http://www.mdmcen­trum.com/fakta-o-cukrovce.htm

huxa

Tak to není tedy zrovna dobré. Zkus přejít na čokoládu s větším podílem kakaa (mléčná čokoláda prostě čokoláda není, akorát obarvený cukr) a dát si nějaké omezení, já mám třeba maximálně dvě tabulky týdně. Každý týden o víkendu jezdím nakoupit jídlo a dvě tabulky čokolády si koupím, následně je někam položím, klidně si je můžeš nechat na očích, a do příštího nákupu čokoládu nekupuji.

Kelt

Zaručeně spolehlivá rada jak se zbavit čokolády je tato. Jez pořád čokoládu a nic jiného, a pít můžeš vodu. Po několika dnech se nebudeš chtít na čokoládu ani podívat. A jak si udělat motivaci. Potřebuješ si najít nějakou činnost, v tomto případě konzumaci něčeho, co tě více uspokojí a nebude tě omezovat.
Motivoval bych tě asi takto. Napiš si na papír , co dobrého a co špatného pro tebe čokoláda znamená a co se stane, když s tím nepřestaneš, co získáš, co ztratíš, jak budeš vypadat atd. Snaž se přijít na to, proč konzumuješ sladké. Musíš si to znechutit, ale přitom najít něco, co ti přináší stejné pocity. A to si musíš natrénovat.

anonym

dej si pomeranč s čokoládou :)