Kelt

Jak si nainstaluji Word a Excel?

Koupil jsem notebook, něměl tam žádné textové soubory, tak jsem si pracně stáhnul Open office, který mi nějak blbne, nejde otevírat. Tak zkouším stáhnout Excel a Word. Chce to po mne číslo mobilu nebo mailovou adresu. Než jsem stačil doplnit kód z SMS, bylo pozdě. No o problémech nebudu psát. Prostě potřebuji odkaz, kde bych si mohl stáhnout Word a Excel a klidně to i zaplatil z karty, ale nechci si vymýšlet nějaká hesla, kvůli tomu, abych měl to, co by mělo být v příslušném Notebooku? Nebo bych si měl zajít do prodejny, kde jsem ten notebook koupil? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Roman71

MS produkty bych bez platné licence nepoužíval.
Zkus online aplikace MS pro práci s jejich dokumenty, nebo si nainstaluj LibreOffice. OpenOffice je vývojová obdoba, na které se testují funkcionality, které se po ověření funkčnosti a spolehlivosti přidávají do LibreOffice. Podpora XML a UTF kódování je standard. Takže, pokud nechceš utrácet, ale pracovat, ve zdroji přidávám link na oficiální stránky.

Zdroj: https://cs.li­breoffice.org/dow­nload/download/

Další odpovědi
led

V súčasnej dobe výrobcovia počítačov predinštalujú len MsOffice365, ktorý je orientovaný pracovať so software MsOffice v cloude za pravidelný ročný poplatok so všetkými najnovšími aktualizáciami. Aj keď ročný poplatok nie je veľký, časom je drahší než krabicová, verzia.
Pokiaľ robíte len bežnú prácu, stačí vám bezplatný Libre Office s nastavením na prácu s dokumentami MsOffice (nájdete v nastavení programu.).

Pre možnosť čítania bez úprav, radšej aj wordovské dokumenty ukladám ako dokument.pdf.

Edison

Já bych zašel do obchodu. Jestli to mělo být předinstalováno, ať to ukáží. Jinak registrace pochopitelně nutná je i u OEM verzí. Problémy s registrací lze bez problémů řešit na hotline mrquoshitu (a to jako fak jde, řešil jsem to na macu).

btw… nediv se… MS office je jen jeden a cokoli jiného se na to snaží pouze nějak „napojit“, protože ouřady nic jinýho nepoužívaj.

Je mi ale divné, jak to, že jsi nestihl opsat kód ze SMS do compu… to mi nějak uniká. Kdyžtak lze provést i přeregistraci. Jo… teď nevím.. o kterou verzi MS office, že jde?

EKSOT123

Já jsem si stáhl Open office, běží už přes rok bez problémů. Nemá ale kontrolu pravopisu a další funkce proti nejnovějšímu Wordu. A tabulky a výpočty to asi taky neumí. Word a Excel bych si normálně koupil, ale to bych si asi musel založit v bance nějaký účet, a stejně bych si asi s internetovým nákupem nevěděl rady. Nebo by ty programy možná šly v nějakém obchodě přímo koupit.

dr.luha

LibreOffice je možná lepší. Ale problém je asi v tom, že nemáš nainstalovanou Javu…https://j­ava.com/en/dow­nload/win10.jsp

Roman71

To EKSOT123..
LibreOffice (sejně jako OpenOffice) kontrolu pravopisu umí, stačí stisknout F7 😉

Jinak Tabulky také pracují skvěle, jen je potřeba si zvyknout na to, že OpenOffice má více jazyků pro psaní maker a výpočty, což MS naproti tomu řeší jediným makrojazykem založeným na Visual Basicu.
Java je v tomto případě využívaná jako výpočetní „motor“, ale pro běžné vzorce si vystačí LibreOffice i bez nainstalované Javy.

Edison

Led… právě tu probíráme ne zcela korektní konverze mezi MS a jinými platformami… Příklad z poslední doby: Psal jsem zprávu z jednání, samozřejmě v MS office. Kolega to bez problémů dopracoval v Libre a poslal mi to zpět… Už jsem to nikdy nedal do kupy, dokud jsem jeho úpravy prostě nepřekopíroval jako text a „nedoformátoval“.

led

Samotné jazykové aj postupové varianty MsOffice sú svojim spôsobom rozdielné.
Ako príklad, raz som niečo robila v japonskom Worde latinkou a doma pri čítani na worde (cz) som sa divila. Tak ako píšete niektoré formátovania boli iné.

Edison

Já mám právě zkušenost, že kdykoli mi někdo poslal dokument z čehokoli jiného, než z MS office, tak s tím MS office měl vždy nějaký problém, nejčastěji s formátováním textu a stran. A to mi to zkoušeli posílat z nejrůznějších věcí a jejich nejrůznějších verzí, včetně údajně fukčních exportů prý přímo pro MS office. Pak jsem pročítal jejich nejrůznější stránky a všude bylo napsáno něco ve smyslu 98% kopatibility… a podobně… Takže když lacino, tak snad jedině nějaký ty on-line nesmysly, který nesnáším, protože v off-line se s tím dělat nedá vůbec a on-line je to silně okudlaný…

Roman71

Přesně tak. On-line verze jsou sice omezené, ale nabízejí jen to, co mají většina kancelářských produktů od MS společné. Co se týká vzájemné kompatibility kancelářských programů MS, k tomu bych se raději nevyjadřoval. Řeknu stručně jen to, že to je loterie, buď se to načte bez problémů, nebo se to rozsype.
U open source LibreOffice standard, takže je jen otázka, zda se používají ekvivalentní fonty. GNU GPL je totiž úplně něco jiného než EULA licence.

Edison

Jj.. Naprosto souhlasím. Fonty jsou problém, ale ne jen v těhle případech. Jak na straně odesílatele se dá něco nastavit, jako vložení kompletní sady použitého fontu, nebo jen použitých znaků použitého fontu, nebo nevkládat nic… a se vším se mohou vyskytnout problémy, tak na straně příjemce pak správně nastavit třeba font, ktyerým se chybějící font má nahradit… což samozřejmě vede opět k rozházení textu… A to dokonce i v rámci jen MS…

Roman71

Ještě mám jednu zajímavou perličku..
Pracuji převážně v Linuxu, takže s oblibou stahuji balíček ttf-mscorefonts-installer ..tím mám po odsouhlasení EULA zajištěno, že i LibreOffice bude používat MS standartní font, takže případný „rozsyp“ už je minimální riziko.
Zatím mne to nikde nezradilo. :)

Edison

Dobrá info… Já to teda na MACu neřešim… MS office jsem si koupil, vypadá SKORO stejně… teda s ohledem na MAC OS prostředí, a funguje PŘEDPOKLÁDATELNĚ. Služební mám holt na widlích a problém jsem neshledal… Používám především word, excel a outlook… Teda kromě jiných pracovních SW na pracovním NTB… Co je horší, že na MAC něškteré speciální SW prostě nejsou… Mohl bych tu nainstalit druhej OS, jako se to někdy řeší na jiných strojích, ale zadělávat MACa widlovskejma shitama prostě nehodlám. Nebo nějakej virtuál… ale to je snad ještě horší případ, než samostatnej OS.

Roman71

Na druhou stranu, zjistil jsem, že pokud nehodlám dělat ve Windows nic náročnějšího, Virtualbox je ideální řešení. Virtuální disk s Windows se dá jednoduše smazat a hostitelský systém je čistý :)

Po nějaké době jsem si stejně koupil oficiální licenci W7Pro a nainstaloval ho na extra disk v mém počítači pro případ, kdy budu nucen pracovat s ostrým Windowsem a využít plný výkon stroje. To se naštěstí děje minimálně, takže Windows většinou v podstatě jen aktualizuji a udržuji funkční.