bauerlukin

Jak si na cestách do méně rozvinutých zemí/zemí, kde se hodně krade, chráníte svoje doklady?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak si na cestách chranite svoje doklady, když jedete do takových těch méně rozvinutých zemí. Myslím že když by mi někdo ukradnul doklady tak to může být ohromný průser.. Vozite s sebou, třeba do Brazílie, kde vím že se hodně krade, vůbec doklady? Díky předem za odpověď

Odpovědi
autacek

Doklady jsou, vedle peněz, vždy problém. Když je máš u sebe, můžou tě venku okrást, když je necháš na ubikaci, můžou ti to ukrást tam.

Jotovost a platební prostředky lze rozdělit, doklady si lze pořídit dvojí. V EU pas a občanku, případně i dva pasy, je to jednodušší než případné další komplilace a zdržení.

A krade se všude, nejen v tzv. třetím světě.

led

1 – Zásadne nemajte, nenoste všetky doklady na jednom mieste. Tak pri strate, krádeži, sa môže „nezmiznutým“ dokladom uchrániť vaša identita.
2 – rovnako je to aj s peniazmi, nemajte ich všetky spolu. Nikdy neukazujte vyšší obnos peňazí naraz, čo býva u mnohých bežné, keď z vrecka vytiahnú balíček peňazí z nich odrátajú potrebné s úsmevom „Ja na to mám“. Potom sa diví, že skončí v stoke.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.