Ganymede

Jak si myslite, ze by se resil tento pripad?

Je to pro muj pribeh.
Pokud by 18-ti leta divka prisla do jineho stavu po znasilneni a ztratila pamet (nevi co se stalo, kdo je ona a nepozna ani sve rodice) a jeji rodice by chteli potrat, mohli by ho lekari provest bez souhlasu pacientky (kvuli jejimu stavu) a nebo by nemohli? Co myslite?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud je dívce více než 18, je plnoletá a rodiče nemohou za ni nic rozhodovat.
V případě, že by ze zdravotních důvodů měla jako opatrovníky soudem určené právě své rodiče, ti by již mohli rozhodovat o tom, zda potrat udělat.
Pokud uvedená dívka má rodiče a její zdravotní stav by soud posoudil jako bezprávný, zcela jistě by rodiče ustanovil opatrovníky.

Další odpovědi
Smackdown

Já bych potraty zakázal,a sexuální devianty popravoval rozsudkem smrti,když by dívce bylo 18let tak ji nikdo nemůže řídit život ani potrat,v nemocnici by udělali vše aby dítě zachránili.

ivzez

Pro příběh by bylo dobré si zopakovat češtinu (18letá dívka)…

K otázce:
Ne.

JájsemRaibek

místo bezprávný má být nesvéprávný.