pan X

Jak si můžu vytvořit vlastní internetovou stránku?

Jak si můžu vytvořit vlastní internetovou stránku? Není za to nějaký poplatek?

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak v podstatě jde o dva kroky.

  1. Napíšeš si samotnou stránku v HTML kódu, na to ti stačí v podstatě jen textový editor. Více se dozvíš na sice starých, ale dobrých stránkách, viz zdroj.
  2. Stránky pak spustíš normálně enterem v počítači anebo je nakopíruješ někam do prostoru, který si zajistíš na netu a pak je budou moct vidět i další lidé.

Zdroj: http://www.jak­psatweb.cz/

Další odpovědi
Hamon

Myslis, ze zvladnes web, kdyz se nezvladnes ani zeptat Gooooooooglu?

Human

Ahoj, napiš mi správu na odpovedi.cz, poradím ti ;)

Nely.P

Pokud máš namysli web tak existuje mnoho webu zdarma , např. estranky,websnad­no,webnode,blog­spot atd… pokud se ti zalíbí jejich stránky a chtěl by jsi více věcí ktré nabízí poté musíš zaplatit…
Já sama mám web na blogger – http://nela-prochazkova.blog­spot.cz/

ivzez

Pro začátek by bylo dobré porozumět základům HTML a CSS,
abys měla představu, jak co funguje.

Blogspot, Webnode Estránky, Websnadno apod. nedoporučuji.
Jde o přeplácané těžkopádné služby, jejich stránky se dlouho načítají.
Např. blog, s pravopisnými chybami, kterým zde spamuje Nely.P,
se mi načítal skoro čtyři minuty …

Stojíš-li o návštěvníky, pořiď si něco „svižnějšího“.

Z „hotových služeb“ bych doporučila Endoru (Endora.cz),
na níž si můžeš postupně vyzkoušet několik redakčních
systémů a zůstat u toho, který ti bude nejlépe vyhovovat.

Celkem slušný je Wordpress.com, Píše.cz, dokonce i Blog.cz je
o něco lepší (míněno z hlediska načítání blogu i jednotlivých článků)
než služby doporučované v předchozí odpovědi.

Na všech výše zmíněných službách (i v těch, které nedoporučuji),
si můžeš blog zřídit zdarma – s doménou třetího řádu
(TvůjNázev.ně­co.cz/com).

Další možností je zakoupení vlastní domény druhého řádu
(TvůjNázev.cz) a její provozování na některé z bezplatných služeb.

A nejlepší podle mne je si pořídit i vlastní hosting
a provozovat si web sama
(v tomto případě máš nad webem největší kontrolu
plus v ceně domény i vlastní e-mail – např. e-mail@TvůjNázev.cz)

Cena domény druhého řádu je cca 200 Kč za rok,
cena hostingu se bude lišit podle toho,
který si vybereš. Já třeba hostuji u TELE3 zdarma.