štamgast

Jak si mám vyložit tento vtip?

Posílám Vám frk, který určitě neznáte. Jen podotýkám, že obec Mikulášovice v okr. Děčín má tři nádraží (horní, dolní a střed).

Jindra Prdlafka z Mikulášovic byl vyslán svým zaměstnavatelem na služební
cestu do Tokia. Létání nesnáší, tak se rozhodl, že pojede vlakem.

Prdlafka v Mikulkách na nádraží: „Prosím jednou Tokio“.
Pokladní ČD Magdaléna Bolavá: Ježiši marjá, kde to je? Dám Vám lístek do
Rumburka, tam je větší nádraží, tam Vám určitě vyhověj.

Prdlafka: OK.

Prdlafka na nádraží v Rumburku: Jednou Tokio.
Pokladní ČD Simona Chytrá: Ježiši Kriste, to nenajdu. Dám Vám lístek do
Děčína, tam je větší nádraží, tam Vám určitě vyhověj.

Prdlafka: OK.

Prdlafka na nádraží v Děčíně: Jednou Tokio.
Pokladní ČD Miluše Kulhavá: Si děláte srandu ne? Kde to je? Víte co, dám Vám
lístek do Ústí, tam je větší nádraží, tam Vám určitě vyhověj.

Prdlafka: OK.

Prdlafka na nádraží v Ústí: Jednou Tokio.
Pokladní ČD Emanuela Kožená: Ne, tak to jsme tady teda ještě neměli.
Podívejte se pane. Dám Vám to do Prahy na hlavní, to je skoro největší
nádraží v zemi, tam Vám určitě vyhověj.

Prdlafka: OK.

Prdlafka na hlavním nádraží v Praze: JednouTokio.
Pokladní ČD Květa Mastná: Jo, to znám. To je v Japonsku. Lístek Vám dám do
Moskvy, tam Vám určitě lístek do Tokia dají.

Prdlafka: OK.

Prdlafka na hlavním nádraží v Moskvě: Jednou Tokio.
Pokladní ruských státních drah Valentýna Těreškovová-Zajčiková: OK. Přímý
vlak nejede, dám Vám to do Novosibirsku a tam odtud už je to kousek.

Prdlafka: OK.

Prdlafka na nádraží v Novosibirsku: Jednou Tokio.
Pokladní transsibiřské dráhy Irina Michajlovna Posmatriová: OK. Tady je
lístek.

Prdlafka: Díky, nashle.

Po týdnu v Tokiu přijde Prdlafka na hlavní nádraží v Tokiu a říká mladé paní
pokladní SIMIO KAWASAKIové: Jednou Mikulášovice.

Pokladní SIMIO KAWASAKIová: Horní,dolní nebo střed.

Nějak jsem nepochopil smysl a pointu vtipu. Snad budete chytřejší.
Doplňuji:
Tu větu „posílám Vám frk který neznáte“ jsem tam nenapsal já ale ten co mi to poslal.

Nejlepší odpověď
Dochy

pozn: Tento frk, který neznáme (resp. jeho lépe postavená předloha), pochází z osmdesátých let (pokud není starší) a hezky popisuje tehdejší situaci s centrálně řízeným hospodářstvím (v tomto případě s dopravou) a obecně jednání s úřady.

Další odpovědi
anonym

Autor vtipu si dělá legraci z japonské preciznosti.

iceT

Že v Česku jsou lidé omezení a Japonci vědí všechno?Nebo tak nějak?

anonym

Pointa byla jasná sice už po prvních dvou nádražích, ale je to dobrý. Zasmála jsem se. Díky.
Doplňuji:
Vtip o srovnání naší postsocialistické nepružností a občas i nevědomosti s japonskou precizností. Snad by to tak žalostné ve skutečnosti nebylo.