Helebrina

Jak si mám vyložit slova mého muže „no jak myslíš“ s arogantním nádechem a slovo „jistě“?

Slýchávam to dost často.

Odpovědi
Edison

Když to nevíš Ty, tak my tím míň. Ty ho znáš líp, než my.

Jo… a ne „mého muže“ ale „svého muže“.

rouzi

Ví, že nemá smysl něco vysvětlovat.

Je to pohodlnější než se dohadovat.

Kelt

Každý má nějaký projev, způsob projevu a některá slova zdůrazňuje, něco pro něho znamenají. záleží na tónu, intonaci, dikci a pod. Třeba jistě, jak říká tvůj manžel a jistě, jak říká Miroslav Donutil v Tankovém praporu. No jistě, vždyť vy ty vědomosti máte. Stejné je to „ty myslíš“ , jaká je intonace, jde to do otázky?