Kristina8888

Jak si mám udělat rozbor básničky Řeč naší paní? JENOM U PRVNÍ DVĚ ODSTAVCI

Rozbor básnička Řeč naší paní od František Halas Básnička je na webu:http://www.hf­.uio.no/ilos/tje­nester/kunnskap/sprak/ts­jekkisk/pensum­tsj2300/halas_rec/Ha­las,_Rec_nasi­.html

Jak si mám udělat rozbor básnička u básničky Řeč naší paní?

Nejlepší odpověď
annas

Jak udělat rozbor? Přečíst si jednotlivé verše, sloky a přemýšlet, jakým způsobem F. H. vyjadřuje vztah k paní Boženě Němcové.

Báseň vznikla v době 2. světové válce, takže proč asi básník vzpomíná na B. N. Uvědomit si, jak žila spisovatelka.
Čím může pomoct básník lidem v době nesvobody? Napoví závěrečná věta.

Domácí úkoly zde nevypracováváme, ale zkuste napsat, jak básni rozumíte, překontrolujeme a poradíme. Budete přece rozebírat text i u maturity, tam musíte spoléhat jen a jen na sebe.

K vašemu doplnění otázky. Nebylo třeba psát velkými písmeny, protože to se poažuj za neslušné „řvaní“ na ty, po nichž něco žádáte.

Jinak ty „odstavce“ v poezii se nazývají sloky a řádky = verše.
První dvě sloky – opakuji, je třeba si uvědomiti, jak B. N. zacházela s nejen jazykem atd… co všechno se dá z básnických obratů vyčíst …