postcd

Jak si mám představit jak funguje SIP u VOIP (telekomunikace)?

prosím vysvětlete vlastními slovy pokud možno co je SIP protokol, jde o způsob komunikace softwaru se vzdáleným serverem? Jaké jsou alternativy SIPu?

Odpovědi
Dochy

SIP je dostatečně popsán na wiki, pokud se pamatuju. Tady není prostor ani na desetinu rozsahu nutného pro vysvětlení.
Slouží k navázání oboustraného spojení mezi dvěma stanicemi, buď přímo nebo s pomocí proxy servrů (VoIP operátor)

SIP se nemusí vztahovat pouze k VoIP, může sloužit i pro jiné účely.