zanita000

Jak si mám odůvodnit slovo jasnovidec?

Jakože jasně vidí do budoucnosti a není to žádný (jasno) vědec který pracuje v laboratoři?

Nejlepší odpověď
annas

Jasnovidec je ten, kdo má určité jasnovidné schopnosti, tedy člověk, který dovede předvídat budoucnost

Jasnovidnost můžeme definovat jako určitou schopnost mimosmyslově vnímat obrazy z blízké i vzdálenější budoucnosti. Člověk, kterého vyšší síly obdařily tímto zvláštním nadáním, umí barvitě popsat veškeré scény, které se mu vynoří v hlavě a předat je těm, kterým jsou určeny.

Jasnovidectví neboli telegnoze má v dějinách lidstva tisíciletou tradici. Snad v každé kultuře nacházíme spirituálně citlivé a vnímavé jedince, kterým byly přisuzovány zvláštní jasnovidecké schopnosti.

Málokdo ví, že tuto věšteckou metodu využívají policejní či špionážní služby po celém světě a jejich úspěchy rozhodně nejsou zanedbatelné. U nás bylo jasnovideckých technik několikrát zcela oficiálně využito při hledání ztracených dětí. Výsledky těchto akcí mluví samy za sebe.

Více v odkazu

http://www.as­trohled.cz/eso­terika/jasnovi­dectvi-a-vesteni/

Další odpovědi
I am Kejbý

Rozhodně první možnost, řekla bych, že to opravdu znamená, že je to člověk, jež má možnost jasně vidět budoucnost :)

Pomoz prosím

Jasnovidec je ten,který jak píšeš vidí do budoucnosti tzn.předpovídá budoucnost :)

marci1

Slovo jasnovidec má určitou věcnou souvislost se slovem „vidění“. Ale pokud je s tím slovem ztotožníme, můžeme zařadit jasnovidectví též do dovolených starozákonních způsobů věštění.

Kelt

Jasnovidec je slovo složené – jasně, zřetelně vidí, ale ne na vlastní oči, ale vnitřním zrakem nějaké události. Nostradamus předpověděl Dvojičky, Hitlera, a mnoho dalších událostí.