Shizuka

Jak si mám ochočit svojí kočku ? (zvíře :D)

No já nevím už jí mám skoro rok ale pořád se nebaví a když se chci sní
mazlit tak mňoukne s vyděšeníma očíma a uteče snažila
jsem se i klidně vzít do rukou ale vždy mi uteče
někdy sem tam se pomazlí asi tak 1 za 2 měsíce :D a někdy sama od
sebe mi hlavou tře o obličej což nevím co to znamená ale je to roztomilé xD neporadil by někdo jak si jí mám více spřátelit aby se mě tak
nebála ?
Doplňuji:

1. Kočku jsem nekoupila v útulku ale od milé paní
která má spoustu koček
2. Psa si pořídili nedávno mí rodiče a když si chci sním
na chvíli mazlit nebo jen pohladit vždy si chce jenom hrát
a kouše trhá věci jako blázen xD Možná je to i tím že
je to plemeno Canecorso :)

Nejlepší odpověď
briketka10

můj kocourek se se mnou mazlí každou chvilku jen, když nespí
motá se mi okolo nohou, chodí se mnou na procházky, když
jdu venčit sestře psa spolu se škádlí, honí..
kočku si snadno neochočíš potřebuje spoustu času a lásky, jestli
přijde 1 za 2 měsíce tak nemá větší potřebu buď je plachá, nebo není
tak mazlivá jako ostatní kočičky, jinak s mazlením a přivykáním na
lidskou dlaň se začíná už od koťátka..
Doplňuji:
http://jamis-kocky.net/clan­ky/typyKocek.php?cis­lo_clanku=28
tady v tom článku je popsáno pět povah koček..
myslím, že ta tvoje kočička ji má odmítavou..
a ten můj kočičák má souhrn ostatních bez manipulátorské
měla jsem kočičku Briketku byla moc nemocná a on se o ni
staral tím, že ji olizoval, pak po ní smutnil a dlouho ji hledal..

Další odpovědi
anonym

Kočka není pes! Pokud chceš závisláka a někoho na šmudlání, pořiď si pejska. Na kočku netlač a važ si chvilek, kdy za tebou přijde sama. Třeba budou častější…Měla jsem kočičku z útulku. Už v útulku mě upozorňovali, že to bude složitější „případ“. Kočička totiž vútulku žila u stropu na parovodních trubkách. Byla z městského odchytu a byla zvyklá na svobodu. Doma několik týdnů nevylezla zpoza skříně …Jen v noci, když si myslela, že spím tak vylezla honem na záchůdek a najíst se a napít. Bylo to hrozné, už jsem to vzdávala, chtěla odstavit skříň a násilím ji vyprostit. Muselo by to být násilím, protože když jsem za skříň jen nakoukla, tak syčela jako papiňák a tvářila se jako tygr. Nakonec to dopadlo tak, že na Silvestra se tak vyděsila petard na ulici, že vylítla rovnou mně do klína a už tam zůstala. Krátce na to jsme se stěhovali za Prahu do zahradního domku a kočička tam byla šťastná jak blecha. Mnoho hodin trávila venku a zrovna tolik hodin mi seděla na klíně. Měla jedinou „chybu“- lovila ptáčky až do velikosti bažanta. Přeji hodně štěstí a trpělivosti tobě i kočičce!
Doplňuji:
Kotě z útulku nebo od „hodné“ paní z množírny vyjde téměř na stejno. Možná by zvíře z útulku bylo po předchozích neblahých zkušenostech vděčnější než kotě z velkochovu, které je jen špatně socializované a potom nesprávně vychovávané. Pes Cane Corso je dogovité temperamentní silné plemeno, které také není vhodné pro začátečníky a potřebuje pevné vedení s jasným stanovením jeho podřadného místa v rodině. Pes se nesmí chovat dominantně, v případě tohoto plemeno se může jednat v dospělosti o nebezpečné zvíře ! Pes musí respektovat i tebe, když ho okřikneš,musí poslechnout! Radila bych ti abys se psem „blbla“ jen za přítomnosti dospělé osoby, kterou pes bezpodmínečně musí poslechnout nebo musí být potrestán. V přítomnosti takové osoby dávej psovi povely a vyžadujte jejich plnění. Mám s těmito plemeny (molossy) zkušenosti více než 30let a vím dobře, že jen důsledná výchova a upevňování autority vede k bezproblémovému držení takového psa.

BANAN93

to je prostě kočka, lísá se jen když chce nažrat :D
proto máme psa, kterej je tu pro vás vždy a je rád když se mu věnujete i vy
Doplňuji:
měli jsme i kočku která chodila všude po zahradě s námi jako pes, ale když si chce dělat zrovna něco jiného tak nemá cenu jí nutit, jen si to u ní rozházíte

Sůwa

Vzala jsem si z útulku dvouletá kočíčí dvojčátka, která měla za sebou kus nelehkého života. Každý z nich měl úplně jínou povahu, ale k mazlení se moc neměli ani jeden. Když kočička ( Sůwička ) přišla o život, kocourek moc přilnul ke mně, ale nebylo to hned. Je to jako u briketky10, je neustále kolem mne. Každá kočka má dost složitou povahu, dělá jen co sama chce.
Na videu je Sůwička ta opečovávaná 🙂
http://letecka­posta.cz/219639074

ondrathomas

musíš se o ní starat