Avatar uživatele
anonym

Jak si mám najít přátele?

Jsem v prváku na jedné nejmenované vysoké škole a už od začátku semestru se snažím najít si kamarády. Bohužel bezúspěšně. Na střední škole jsem byla hvězda a měla spousty kamarádů a tudíž i co dělat. Po maturitě jsme se ale všichni rozprchli po univerzitách v celé zemi a já jsem zůstala sama trčet v Praze. Rodina o mě říká, že jsem svá a taky dost samotářská. Já ale nemůžu jinak, když nemám možnost výběru.. Bydlím na koleji, učím se v budově plné mladých lidí a stejně jsem sama. Na různé akce chodím jen náhodně – nechci aby každý viděl, že jsem sama jako kůl v plotě.. Znáte tuto situaci? vyřešili jste ji? jak? tenhle stav fakt není únosný!!!!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4802 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Andělé

Nezoufejte,věřte,že situace je jen dočasná:-)Jistě na tom jsou i podobně jiní.Budete spolu trávit 5 let,to by bylo,aby jste se za tu dobu s někým neskamarádila.Vše je jen otázkou času,než přijde příležitost.Mys­lím,že ve škole je spousta příležitostí.Co hodit řeč s tím,kdo vedle Vás sedí nebo u automatu na kávu,na toaletě apod.My si ve škole pomáháme,ale nebylo to hned od prváku.Hodně jsme mluvili o učení,čemu rozumí ten a onen a po čase jsme drželi za jeden provaz.Postupně vznikalo přátelství.Nej­rychleji zabralo,když jsem někomu pomohla s učenÍM:-)Věřte,že to přijde a většinou úplně samo od sebe.Přeji hodně štěstí na dobré přátelství:-)
Doplňuji:
To,po čem nejvíce toužíme paradoxně nepřijde.Přijde to až ve chvíli,kdy na to už nemyslíme:-)

Upravil/a: Andělé

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Radak

Zkuste se rozhlížet kolem sebe, jestli někde není někdo, kdo se také může cítit osaměle. Pokud Vám bude sympatická, tak ji oslovte (počasí, jídlo v jídelně, učení) a ono se to pak už nějak vyvine.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Tak běž na nějakou tu akci a třeba se tam s někým spřátelíš.Když budeš sedět doma,tak je asi jasné,že kamarády nenajdeš.
V jistém věku jsem na tom byla obdobně,ale z jiných důvodů,ty jsou ted jedno,ale když jsem byla na SOU,měla jsem tu výhodu,že škola byla v místě mého bydliště,ostatní byli na intru nebo dojížděli.Jednou jsem se odněkud vracela a potkala jsem dvě spolužačky,měly vycházky a toulaly se po městě,ovšem zabloudily,tak jsem je doprovodila zpátky na internát a kamarádství bylo na světě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

A co záliby, koníčky a další drobnosti které patří k mladé ženě. Potom se nechá trochu jinak poradit, protože v Praze jsou i nějaké organizace které jsou zaměřené na volný čas studentů. Některé připravují i akce mimo Prahu s báglem na zádech a co jsem slyšel – kdo má chuť a zájem a není nad ostatní povýšen, tak se mezi nimi cítí dobře. A třeba mezi ně človíček zapadne natolik, že si tam najde nové kamarády. Mám pocit, že tvá škola bude ekonomického směru, protože zpravidla na ostatních fakultách se setkávají mladí lidi s trochu víc vybraným zájmem než jen řešit nějaké ekonomické problémy.
Za další za půl roku na vysoké škole nemusíš taky nikoho najít. Jste tak trochu výběr – takže takových jedniček tam může být víc a cestu k sobě špatně hledáte. Nicméně pokud bydlíš na koleji (zůstala jsem sama v Praze – to je divné, buď jsi pražačka a jak jsi se dostala na kolej a nebo jsi do Prahy docestovala ze své třídy jediná), tak asi tam máš alespoň spolubydlící (i když ti určitě leze na nervy, protože kartáček na zuby dává z leva do kelímku a ne zprava jak jsi zvyklá). Takže úplný smutek zas není jako na pustém ostrově.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

To se vám budou asi hledat těžko,když jste byla zvyklá,že jste hvězda.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek