Jak si mám najít přátele?

Jsem v prváku na jedné nejmenované vysoké škole a už od začátku semestru se snažím najít si kamarády. Bohužel bezúspěšně. Na střední škole jsem byla hvězda a měla spousty kamarádů a tudíž i co dělat. Po maturitě jsme se ale všichni rozprchli po univerzitách v celé zemi a já jsem zůstala sama trčet v Praze. Rodina o mě říká, že jsem svá a taky dost samotářská. Já ale nemůžu jinak, když nemám možnost výběru.. Bydlím na koleji, učím se v budově plné mladých lidí a stejně jsem sama. Na různé akce chodím jen náhodně – nechci aby každý viděl, že jsem sama jako kůl v plotě.. Znáte tuto situaci? vyřešili jste ji? jak? tenhle stav fakt není únosný!!!!

Nejlepší odpověď
Andělé

Nezoufejte,věřte,že situace je jen dočasná:-)Jistě na tom jsou i podobně jiní.Budete spolu trávit 5 let,to by bylo,aby jste se za tu dobu s někým neskamarádila.Vše je jen otázkou času,než přijde příležitost.Mys­lím,že ve škole je spousta příležitostí.Co hodit řeč s tím,kdo vedle Vás sedí nebo u automatu na kávu,na toaletě apod.My si ve škole pomáháme,ale nebylo to hned od prváku.Hodně jsme mluvili o učení,čemu rozumí ten a onen a po čase jsme drželi za jeden provaz.Postupně vznikalo přátelství.Nej­rychleji zabralo,když jsem někomu pomohla s učenÍM:-)Věřte,že to přijde a většinou úplně samo od sebe.Přeji hodně štěstí na dobré přátelství:-)
Doplňuji:
To,po čem nejvíce toužíme paradoxně nepřijde.Přijde to až ve chvíli,kdy na to už nemyslíme:-)

Další odpovědi
Radak

Zkuste se rozhlížet kolem sebe, jestli někde není někdo, kdo se také může cítit osaměle. Pokud Vám bude sympatická, tak ji oslovte (počasí, jídlo v jídelně, učení) a ono se to pak už nějak vyvine.

iceT

Tak běž na nějakou tu akci a třeba se tam s někým spřátelíš.Když budeš sedět doma,tak je asi jasné,že kamarády nenajdeš.
V jistém věku jsem na tom byla obdobně,ale z jiných důvodů,ty jsou ted jedno,ale když jsem byla na SOU,měla jsem tu výhodu,že škola byla v místě mého bydliště,ostatní byli na intru nebo dojížděli.Jednou jsem se odněkud vracela a potkala jsem dvě spolužačky,měly vycházky a toulaly se po městě,ovšem zabloudily,tak jsem je doprovodila zpátky na internát a kamarádství bylo na světě.

venkovan

A co záliby, koníčky a další drobnosti které patří k mladé ženě. Potom se nechá trochu jinak poradit, protože v Praze jsou i nějaké organizace které jsou zaměřené na volný čas studentů. Některé připravují i akce mimo Prahu s báglem na zádech a co jsem slyšel – kdo má chuť a zájem a není nad ostatní povýšen, tak se mezi nimi cítí dobře. A třeba mezi ně človíček zapadne natolik, že si tam najde nové kamarády. Mám pocit, že tvá škola bude ekonomického směru, protože zpravidla na ostatních fakultách se setkávají mladí lidi s trochu víc vybraným zájmem než jen řešit nějaké ekonomické problémy.
Za další za půl roku na vysoké škole nemusíš taky nikoho najít. Jste tak trochu výběr – takže takových jedniček tam může být víc a cestu k sobě špatně hledáte. Nicméně pokud bydlíš na koleji (zůstala jsem sama v Praze – to je divné, buď jsi pražačka a jak jsi se dostala na kolej a nebo jsi do Prahy docestovala ze své třídy jediná), tak asi tam máš alespoň spolubydlící (i když ti určitě leze na nervy, protože kartáček na zuby dává z leva do kelímku a ne zprava jak jsi zvyklá). Takže úplný smutek zas není jako na pustém ostrově.

hanny 2

To se vám budou asi hledat těžko,když jste byla zvyklá,že jste hvězda.