Rotunda3000

Jak si mam jít vyměnit vložku když jsem ve škole a je hodina a učitelka me nechce pustit mám radši počkat na přestávku?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Učitel nemá absolutně žádné právo bránit komukoli jít na záchod… Je jedno jestli musíš na malou, na velkou, ulevit si, je ti nevolno/potřebuješ zvracet, máš damské problémy nebo něco podobného, Když musíš jít, tak prostě musíš.
Já bych se prostě sebral a šel (omluvil bych se, že prostě musím jít a šel bych). Klidně si na ni můžeš stěžovat (oprávněně) a později vysvětlit důvod.

Hele, mám rýmu a nemám kapesník, chce se mi zvracet nebo prostě fakt musím na záchod, tak nebudu blbec a prostě na ten záchod půjdu. To, že prostě musím, je přirozená věc a logicky nedává smysl, aby ti to někdo zakazoval, bránil ti a omezoval tě v tomto. Dovolovat se, abych směl jít na záchod, bože bože, to jě horší než nějaká totalita – tohle dělají tak maximálně sadomachisti za účelem sex. uspokojení (v ponižení a ovládání ostatních) – no a ještě školství/učitelé.
Škola může mít ve školním řádu cokoli, ale nesmí to zasahovat do základních práv, svobod, což se týká i důstojnosti nebo třeba nutných potřeb.
Na záchod jsou přestávky, ale to platí tak na vyčurání se nebo vysmrkání, ale pokud to o přestávce nestihneš (nebo jsou to krátké a ještě přetahované pětiminutovky, kdy se stěhuješ z jedné třídy do druhé, tak prostě ani nemáš čas jít na záchod). To za jedno, ale za druhé se to týká jen čůrání, takže když potřebuješ cokoli jiného a máš nějakou základní potřebu, tak se to nevztahuje jen na přestávky. Když prostě cítíš a víš, že musíš jít, tak půjdeš (klidně ani ta raději dá absenci na tu hodinu a dodatečně si ji omluvíš).

Další odpovědi
Čecho_slovák

Pokud máš čas na psaní tak to není tak hrozný,že bys nevydržela do přestávky.

Lgee

Záchod, přestávka

elkon

Třeba jsi „známá firma“, která se často ulévá z hodiny. Pak ti učitelka nevěří, že opravdu potřebuješ. Neznáme tě.

Disraeli

A logika opravdu nevelí, čekat 45 minut na přestávku. Logika i přirozenost velí opak. V případě čůrání (JEN zde) je u spousty lidí možné to nějakou chvíli vydržet, když se orpavdu musí, ale jinak ti bránit nikdo nemůže a obzvlášť, když máš něco naléhavějšího.
Medicínské, sociologické, právní, ale hlavně i logické hledisko velí jít, když musíš a nedává smysl, aby ti to někdo zakazoval.
Zeptat se, jestli můžeš na záchod je spíš jen o oznámení to tomu učiteli – aby to věděl a dovoluješ se jen formálně, protože je to takové zdvořieljší, ale nikdy se mi nestalo,že by mi to zakázal. Kdyby to udělal, tak bych navzdory tomu šel, ať si třeba brečí a vzteká se, jak chce. Nemá právo člověka takto ovládat, omezovat, bránit mu v základních potřebách nebo ho dokonce ponižovat.