milablond

Jak si ma najit introvert s depresema dobrou praci a partnera?

Je introvert neco min nez extrovert? Moc dekuji za nazory.

Nejlepší odpověď
marci1

Většina lidí jsou extroverti. To ale vůbec neznamená, že je introvert méně než extrovert. Introvert s depresemi musí začít s léčbou deprese. Práci si musí najít spíše klidnější a najít si vhodného partnera, by už neměl být takový problém. Samozřejmě ne extroverta. 🙂

Další odpovědi
Frogman

Jsem také introvert, obklopen samými extroverty. Něco méně? Tohle si myslí skoro všichni extroverti, ale není to tak. Jsme sice pomalejší, máme rádi klid a soukromí, a to, že málo mluvíme neznamená, že toho méně víme. :) Moje mamka mi už párkrát říkala, že to není normálně, že nemluvím, ať si zajdu k psychologovi. Extroverti to prostě nepochopí.
Můžu ti doporučit přečíst tuhle knihu: http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/jste-introvert-59578 . Sám jsem ji nedávno četl a dozvěděl jsem se tam odpověď na spoustu otázek.
Dobrou práci… Určitě si vyber něco klidného. Asi bych nechtěl práci, kde by po mně chtěli, abych moc mluvil… :D Když dostanu nějakou práci, svým tempem (pomalým, samozřejmě… :D ) ji dokážu zvládnout, málokdy s něčí pomocí.
Otázka je, jakou máš školu (obor) a co bys ty sám chtěl dělat?
Pokud jde o partnera, nikoho nehledám, život mi takto vyhovuje, mám své koníčky a cíle, to mi stačí. :) Asi bys měl hledat v introvertní menšině, ale je to subjektivní volba. :)

Noga

Mám to také tak. V první řadě popřemýšlej co tě nejvíc baví, nepřemýšlej o konkrétní práci nebo pozici, ale spíše jen jaká činnost. Udělej si psychologický rozbor své osobnosti. Sepiš si na papír v čem jsi dobrá a kde máš rezervy. Musíš se podívat do nitra a zeptat se co tě naplňuje. Tady máš oproti extrovertům výhodu, protože jako introvert o sobě a co se děje uvnitř tebe hodně přemýšlíš.
Dej si na to čas. Většinou je to něco co už jsi někdy v minulosti dělala, v dětství. Záleží jak moc se znáš, své pocity, sny, touhy. Možná to víš už teď, možná nad tím budeš muset přemýšlet několik hodin, dní.
U mě to například trvalo skoro rok.
Hlavní je nepřestat zkoušet, pokud jsi to ještě nenašla a nedívej se na to co dělají nebo co ti radí ostatní lidi, vem si z toho jen to podstatné, ale vždy poslouchej jenom sebe.
Až budeš dělat to co tě baví, zvedne ti to sebevědomí, které ti chybí a utlumí deprese. Zákonitě budeš potkávat lidi se stejnými zájmy a cíli a partner přijde sám k tobě.