Avatar uživatele
milablond

Jak si ma najit introvert s depresema dobrou praci a partnera?

Je introvert neco min nez extrovert? Moc dekuji za nazory.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3261 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Většina lidí jsou extroverti. To ale vůbec neznamená, že je introvert méně než extrovert. Introvert s depresemi musí začít s léčbou deprese. Práci si musí najít spíše klidnější a najít si vhodného partnera, by už neměl být takový problém. Samozřejmě ne extroverta. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Frogman

Jsem také introvert, obklopen samými extroverty. Něco méně? Tohle si myslí skoro všichni extroverti, ale není to tak. Jsme sice pomalejší, máme rádi klid a soukromí, a to, že málo mluvíme neznamená, že toho méně víme. :) Moje mamka mi už párkrát říkala, že to není normálně, že nemluvím, ať si zajdu k psychologovi. Extroverti to prostě nepochopí.
Můžu ti doporučit přečíst tuhle knihu: http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/jste-introvert-59578 . Sám jsem ji nedávno četl a dozvěděl jsem se tam odpověď na spoustu otázek.
Dobrou práci… Určitě si vyber něco klidného. Asi bych nechtěl práci, kde by po mně chtěli, abych moc mluvil… :D Když dostanu nějakou práci, svým tempem (pomalým, samozřejmě… :D ) ji dokážu zvládnout, málokdy s něčí pomocí.
Otázka je, jakou máš školu (obor) a co bys ty sám chtěl dělat?
Pokud jde o partnera, nikoho nehledám, život mi takto vyhovuje, mám své koníčky a cíle, to mi stačí. :) Asi bys měl hledat v introvertní menšině, ale je to subjektivní volba. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Noga

Mám to také tak. V první řadě popřemýšlej co tě nejvíc baví, nepřemýšlej o konkrétní práci nebo pozici, ale spíše jen jaká činnost. Udělej si psychologický rozbor své osobnosti. Sepiš si na papír v čem jsi dobrá a kde máš rezervy. Musíš se podívat do nitra a zeptat se co tě naplňuje. Tady máš oproti extrovertům výhodu, protože jako introvert o sobě a co se děje uvnitř tebe hodně přemýšlíš.
Dej si na to čas. Většinou je to něco co už jsi někdy v minulosti dělala, v dětství. Záleží jak moc se znáš, své pocity, sny, touhy. Možná to víš už teď, možná nad tím budeš muset přemýšlet několik hodin, dní.
U mě to například trvalo skoro rok.
Hlavní je nepřestat zkoušet, pokud jsi to ještě nenašla a nedívej se na to co dělají nebo co ti radí ostatní lidi, vem si z toho jen to podstatné, ale vždy poslouchej jenom sebe.
Až budeš dělat to co tě baví, zvedne ti to sebevědomí, které ti chybí a utlumí deprese. Zákonitě budeš potkávat lidi se stejnými zájmy a cíli a partner přijde sám k tobě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek