Jak si lze vzít půjčku na cizí občanský průkaz a řidičský průkaz, když je tam fotka?

Nenese nějakou odpovědnost i ta bankéřka, že nezvedne a nepodívá se, jestli před ní stojí člověk na fotografii na řidičáku a občance ?

http://tn.nova­.cz/zpravy/cer­nakronika/dvoj­nasobna-smula-zlodej-ukradl-penezenku-s-doklady-a-vzal-si-na-ne-pujcku.html

Odpovědi
solo

Ahoj, bohuzel tak by to fungovalo pouze v idealnim pripade. Pani bankerka nema pravo a ani povinnost nekoho kontrolovat. Pokud zadatel predlozi dva doklady, pak ani nema v pravomoci neco overovat. Vynecham pripady, kdy je rozdil v pohlavi nebo je rozdil velmi evidentni. Zakladem je dokazat u PCR zcizeni a cas podvodu. Vinu pak ponese ciste zlodej.