Questman

Jak si e-shopy a alkoholem ověřují věk kupujícího?

Pokud by si třeba 15ti leté dítě objednalo nějaký alkohol, třeba na dobírku, tak jak si obchod ověří, jestli je mu nad 18 let?

Odpovědi
Drap

Neověří.Nezvbývá, než věřit, že objednávající uvedl správné údaje.

marci1

Mají to různé. Některé hned při vstupu do e-shopu vyžadují potvrzení, že je Vám více než 18 let, některé při doručení zásilky vyžadují průkaz totožnosti, další mají v obch. podmínkách uvedeno, že osoby mladší 18 let si mohou objednat jen položky které neobsahují alkohol. Většinou je při převzetí zásilky nutno doložit doklad totožnosti pro ověření věku.
http://www.alcohol-shop.cz/

Questman

Drap
To se mi nějak nezdá. Je to jen domněnka nebo to víš jistě? o.O