Avatar uživatele
Bronzový

jak si došlápnout na obecní úřad ???

dobrý den mám stavební parcely a obecní úřad mi z hlouposti nutí udělat přístupovou cestu napříč pozemkem (což příjdu o 2000m2) a ne na okraji jak bych to chtěl já, blíží se změna územního plánu - co mám dělat abych tam mohl můj geodety vypracovanej projekt zanést??? (jde jim prý o to že cesta nenavazuje kolmo na naší ulici ale je asi cca 20m dál a napojuje se ve tvaru T a né kříže jak chtěli oni) Myslím že projekt je vypracovaný skvěle a jedná se jen o závist!!!!! http://www.mapy.cz/… přikládám obrázek to větší je pole to menší zelené je moje parcela s projektem šest parcel kolem 1000m2 a příjezdová cesta uprostřed polí která prý má být kolmá na ulici Linkova
Děkuji za pomoc
Doplňuji:
no ono právě lidi v zastupitelstvu si dokonce i na svoje parcely vyříděj dotaci na inženýrské sítě a cesty napojujou ve tvaru S a já se jich mám doprošovat a asi je uplácet nebo co ??? :D kde to žijeme ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Zkus zajet na odbor výstavby na příslušný krajský úřad aby posoudili, zda požadavek města je oprávněný. Existují různé normy na komunikace, ale ty nejsou závazné.
Územního plánu se neboj - jako vlastník dotčeného pozemku můžeš dávat připomínky, musí ti na ně písemně odpovědět. Pokud nebudeš s odpovědí spokojen, můžeš podat odvolání ke krajskému úřadu, případně k soudu.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Je to vždy o lidech. Nikde není psáno, že nově vybudovaná cesta "MUSÍ" navazovat na nějakou již dříve vybudovanou ulici. To by v Turnově museli zbourat alespoň desetinu města. Zkuste se s obecním úřadem domluvit, ale trvejte si na svém.
Pokud obec bude trvat na umístění přístupové komunikace dle svého návrhu, tak obci nabídněte k odprodeji 2000 m2, o něž se jedná. Bez náhrady Vám pozemek vyvlastnit nemohou. Buď Vám ho obec zaplatí a bude si smět potom s pozemkem hospodařit podle vlastního uvážení, nebo budete muset dojít k nějaké shodě, jak tuto záležitost řešit. Zdůvodňovat rozhodnutí jen tím, že komunikace musí navazovat na cestu již vybudovanou, to není dostatečný důvod k tomu, aby Vás nutili vzdát se části majetku.
Doplňuji:
Jenže tentokrát je to "nová otázka". Žijeme v České republice a spousta mocipánů si práci pro veřejnost plete s rodinným podnikáním. Cožpak kauz, které to dokazují, je málo?
Zřejmě bych se zašla poradit s právníkem. Zvážila bych nahlášení tohoto tématu do televize - Černé ovce, Občanské judo, Josef Klíma - někoho by to zajímat mohlo. Nenechala bych to tak a hlavně bych se bránila proti zlovůli představitelů obce. Zastupitelstvo si nemůže dovolit prosazovat vlastní zákony, musí dbát na právo.


Avatar uživatele
Zlatý

Dát požadavek na obec a jít si to obhájit ( nebo také neobhájit ) na zasedání představenstva. Zasedání představenstva jsou veřejná.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

mosoji, to je zastupitelstvo.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2163
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 928
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.