Googlenka

Jak si dodat odvahu „ukázat někomu, zač je toho loket“?

Odpovědi
annas

  1. Můžete někoho potrestat tím, že ho zbijete. ale takové řešení určité není správné. Jde o násilí. To je ta horší varianta. Lépe nepoužít.
  2. Jinak vynadat,. vyčinit, zkritizovat někoho, vyplatit ho atd. Postavit se proti tomu, kde je na vás drzý, uráží vás.
  3. Takto dotyčný pozná, že nic není zadarmo, za svůj prohřešek musí pykat. Jak se musel namáhat, aby něco udělal či získal třeba podfukem.

Buď se s ním dotyčný vyrovná fyzicky nebo slovně.

Proč odvaha? Pokud se domníváte, že druhý nemá pravdu, tak mu dát slušně najevo, že se mýlí., že jste lepší než on.

Uvádím jen přenesené významy tohoto úsloví. Existuje loket – stará míra, podle níž přenesený význam vznikl. Šlo o cenu za loket (míru) plátna.

Další návod máte v odkazu.

ttps://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vzniklo-uslovi-zac-je-toho-loket

nyjono

Záleží na konkrétní situaci.
Co vím, tak nejlepší efekt je dotyčnému ukázat, že jsi lepší, že ti za to něco nestojí atpod.