Avatar uživatele
Sonush

Jak šetrně vytáhnout třísku?

Ahoj, pod kůži se mi dostala „tříska“ z kaktusu, mám ji celkem hodně hluboko. Vůbec si nevím, jak ji vytáhnout. Zkoušela jsem pinzetu, jehlu, ale ta mrška prostě nechce vylézt… Děkuju za odpovědi
Doplňuji:
PS:. Osten je položený vodorovně :/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3666 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Z kaktusu neni tříska, ale osten, který má háčky a nelze jen tak snadno vytáhnout. Musí se opravdu pořádně vydrápat a pokud možno vše vytáhnout, a nebo nechat vyhnisat. Pokud je to od kaktusu, tak se obávám, že bez částečného vyhnisání to nepůjde ani po vytažení

Zdroj: zkušenost

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Někdy, třeba už první den, se může osten vytlačit. Mačkat silně tkáň kolem trnu od špičky směrem k jeho ulomenému konci a jak trošku povyleze, pinzetou vytáhnout. není to sice zcela šetrné, ale šetrnější, než drápání jehlou.
Mně osobně se to tímto způsobem daří, třeba až třetí den po částečném zanícení, ale přijde mně to téměř bezbolestné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
leporela22

Je třeba to udělat než se tam udělá hnis potom to hodně bolí ale jedině tou jehlou jinak mě nic nenapadá kdyžtak trochu tu kůži propíchni a jinak zkus nehtem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Udělat vetší ranku a vyndat (po tom určitě neumřeš), nebo potom nechat vyhnisat, ale bude tě to bolet celou dobu hnisání.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek