Kelt

Jak sestrojit trojúhelník, když znáte všechny tři těžnice?

Není to žádný úkol, vzpomněl jsem si na něj, protože jsme ho řešili ve škole. Jedná se o konstruktivní úlohu. Není problém si problém převézt do analytické geometrie a tam vypočítat, ale ta konstrukce, nebo postup mi pořád není jasná. Může mi někdo napsat postup kroků? Díky.

Nejlepší odpověď
annas

Stále si pamatuji znění této úlohy. Totiž u maturity z matematiky jsem v geometrické části dostala zcela stejné zadání.. Když jsem si načrtla trojúhelník, vyučující se ně zeptala, co víme o těžnicích. Stačilo a už jsem jela jako fretka.

Našla jsem vám postup, takže se mrkněte do odkazu.
http://forum.ma­tematika.cz/vi­ewtopic.php?pid=241­956

Další odpovědi
ivzez

Odpověď už máte od Annas.

Ale zaujal mne převoz konstruktivní úlohy do analytické geometrie.
Jak se převáží konstruktivní ú­lohy?