Michal Kole

Jak servírka/ číšnice, výčepní pozná kolik piva ze sudu vytočila, když nemá na pípě objemový průtokoměr ?

Nejlepší odpověď
anonym

Správný výčepní nemusí koukat na průtokoměr. Po získání praxe, takovému výčepnímu stačí podívat se po lokále, kolik tam má štamgastů. Zná jejich průměrnou spotřebu a celkem přesně tedy odhadne, na jak dlouho naražený sud piva vystačí. Stejným způsobem se dá zjistit, kolik půllitrů piva bylo vytočeno.
Pro laika je docela srozumitelná představa poznačit si každý natočený půllitr na papír a po ukončení směny stav sečíst. Při problémech s personálem jsem takovou praxi nejednou zaznamenala.

Další odpovědi
elektrikář

Pokud se při zmněně smněn předávají roztočené sudy zbytek obsahu se určí odvážením zbylého piva třeba na osobní váze.

www

Podle účtů zákazníků.
Sudy jsou ‚cejchované‘, v každém je ale o něco málo víc.

iceT

No pokud nepozná,tak pokud už sud končí,tak i laik pozná podle tlaku.My měli na hospodě tanker,tam to poznat ale nešlo,tam ten průtokoměr byl.

zzzzz

To se váží, zváží plný sud, pak prázdný sud, když je v sudu 100 piv, tak si to rozpočítá. Nesmí zapomenout na obsah trubek, to se napojí na prázdný sud a dočepuje.

anonym

Plně se přikláním k názoru „ocka“, beru to podle sebe i když v jiném oboru.Přes dvacet let jsem navážel a vydával obilí lidem a bral do ruky 50ti kilové pytle.Za ty roky jsem už také poznal, jestli pytel má 50 kg nebo ne ať už to bylo nahoru nebo dolů.Spletl jsem se maximálně o tři kila, také nahoru nebo dolů.