Jak sepsat závěť ohledně nakádání s mými ostatky po smrti.

chci sepsat závěť ohledně mého pohřbu, tedy spíš toho co s mými ostatky. Nevím zda je to možné a jak dalece se hledí na přání zesnulého a kde a ke komu bych měla tuto závěť dát do úschovy případně s penězi na kremaci.

Odpovědi
fortin

Mohu jen odpovědět na poslední část ke komu dát do úschovy závěť případně peníze na kremaci.. Pokud budete chodit do církve, třeba bratrské, můžete si tam u pastora dopředu zaplatit, je to jednodušší. Zároveň pomohou zajistit likvidaci pozůstalosti a odvoz ošacení, textilu do sběrného místa charity. Závěť rodinnému příslušníku, třeba prasynovci, sestře.. Nebo zajít za notářem a tam ji sepsat.

Zdroj: http://www.cha­ritaopava.cz/?pa­ge=texty&id=12&I­Igen=16