adelka1811

Jak sepsat zavet?

dobry den . Muze babicka sepsat zavet kdyz ma po zemrelem manzelovi vyplatit dedicky podil 2 detem? Je nejaka moznost sepsani zaveti a pripadne jaka. Dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
gecco

Tomu nějak nerozumím…
Jak souvisí babiččina závěť s tím, že jí zemřel manžel a ona má jeho pozůstalost vypořádat???

Další odpovědi
Klaproth

Nejjednodušší je sepsání vlastní rukou. Neexistuje žádný přesný vzor, jak by závěť musela vypadat. Musí z vyplývat to, KDO okazuje, KOMU odkazuje a CO odkazuje. Závěť musí obsahovat DEN, MĚSÍC a ROK, kdy byla podepsána, jinak je neplatná.
Je možné jí sepsat i formou notářského zápisu.