20bene

Jak sepsat zadost k obec.uradu o rekonstrukci detskeho hriste

Nejlepší odpověď
Drap

Uvést přesně hřiště, jeho polohu, proč má být rekonstruováno, jakým nákladem, odkud budou finabčí prostředky, popřípadě jiné důležité informace. A samozřejmě kontaktní adresu, kam zaslat odpověď.

Další odpovědi
venkovan

S dětským hřištěm je to trochu specifické. Pokud je to hřiště postavené tak v posledních 10 letech (myslím po roce 2003), tak obec má přímo povinnost hřiště týdně kontrolovat, zda tam nejsou technické závady a hned je opravovat, případně hrací prvek odstranit. Zároveň musí zajisti aby písek na hraní byl chráněn proti znečištění kočkami a dalšími živočichy.
Takže to je jeden fakt.
Druhý fakt je, že až na několik výjimek, všechny hrací prvky v dětském hřišti a hřiště jako takové musí být certifikované. Je to dost nákladné, často proto obec hřiště zruší úplně. Ale často stačí jen některé prvky odstranit a ponechat jen to co nemusí být certifikované.
Přesto ale je lepší napsat žádoost ke starostovi (primátorovi) o opravu alespoń pro plění základních funkcí.
Další možnost je prohlédnout si různé nadace zda neposkytují dotaci. Leckteré mají programy, kde podpoří dětská hřiště která vzniknou za přímé aktivity veřejnosti. Zkuste se zeptat na ministerstvu životního prostředí, na odboru ekologické výchovy. tam je několik fandů, kteří se snaží prosazovat lesní školky, přírodní hřiště pro děti apod. Třeba dají nějaký tip.