Jahoda

Jak sem, na Odpovědi, mám vložit písničku?

Např. obrázky se dají vkládat přes www.nadapenny.com. Obrázek se tam nahraje, zde se vloží odkaz a všichni přítomní se na něho mohou podívat. Na jakou stránku mohu nahrát písničku a následně sem vložit odkaz, na kterém písnička je?

Díky

Nejlepší odpověď
kapka

Něco jsem našla, snad to bude fungovat. Zkušenost s tím nemám.
http://www.sou­pis.cz/aktuali­ty.php?action=de­tail&article=79

zde se dozvíte o stránkách http://boomp3.com/, jsou anglicky, takže si to nechte přeložit googlem. Hodně štěstí. 🙂

Další odpovědi
Terryle

Nejjednodušší to asi je přes youtube – skoro všecky písničky se tam dají najít. A sem hodit jen odkaz.

Jinak písnička se dá nahrát kamkoli na net, kde máte nějaký vlastní prostor (já třeba používala jako skladiště dat prostor ke stránce zdarma na webzdarma.cz) pro data. Ale pak se odkaz myslím nedá přímo přehrát, ale chce se stáhnout do počítače, což je otrava pro posluchače. Bývaly i stránky, kam se dalo něco nahrát a na odkazu to pustit přes jednoduchoučkej přehrávač, ale to nějak zrušili a nic podobnýho jsem zatím nenašla. Je to boj, sdílení mp3 je problém… :o/
Doplňuji:
Kapka:
Díky za skvělej tip, funguje to! Pokud máte někdo problém s angličtinou, tak jsem do diskuse zhruba popsala postup, jak nahrát a nasdílet písničku.
A ještě jednou díky, díky, díky! Přesně něco tkoavýho jsem hledala :o)

anonym

třeba tady: http://zippysha­re.com/ (pokud se nahraje zvuk v nezabaleném formátu, tak se dá rovnou i přehrát)
nebo na youtube.com – pokud to uděláte jako video.. stačí dát na pozadí obrázek, nemusí se tam koumat nějaký klip..

Terryle

Jo, tady je kdyžtak naprosto detailní návod, jak na anglickou kombinaci Dropbox.com + BooMP3.com…

  1. jdi semhle https://www.drop­box.com/regis­ter a zaregistruj se
  2. odmítni stahování souboru, je zbytečný si s ním plevelit počítač
  3. rozklikni záložku Files, vyber Upload, pak Choose files, najdi si mp3, kterou chceš nahrát a dej Start Upload
  4. až se soubor nahraje, objeví se v seznamu souborů. Chyť ho myší jako ikony na ploše a přetáhni do složky Public, odsouhlasit přesun kliknutím na „Move 1 file“
  5. Otevři složku Public, v ní si vyber ten nahraný soubor, klikni na něj pravým myším tlačítkem a vyber Copy Public Link (otevře se okýnko s odkazem, celý ho vyber a zkopíruj ctrl + c)
  6. přejdi na http://boomp3.com/
  7. do posledního políčka (Paste the link here) vlož ctrl + v odkaz, který sis předtím zkopírovala a dej Save
  8. Vyskočí ti stránka s minipřehrávačem nahrané písničky. Teď můžeš zkopírovat celej odkaz v adresním řádku prohlížeče a vložit nám odkaz třeba na Odpovědi. A to je všecko! :o)

kapka

Tak to zkouším. Chtělo to po mně, abych si do pc nainstalovala ten Dropbox. Tak jsem to udělala a dál nevím, co mám dělat. Je to v angličtině.

Terryle

Taky to zkouším :o) On se ten Dropbox ani instalovat nemusel, nemám tyhle vynucený instalace moc ráda… Na stránce jsi teď přihlášená, rozklikneš Files a můžeš tam cokoli nahrát. Až se to nahraje, chytíš ten soubor myší a přesuneš do složky Public. Tu pak otevřeš, klikneš pravým tlačítkem na ten soubor, dáš „copy public link“, vyskočí ti okýnko s odkazem, odkaz zkopíruješ ctrl+c… a pak se vrátíš na stránku boomp3.com, do posledního okýnka vložíš ten zkopírovanej odkaz a vyběhne ti stránka, kde se dá písnička přehrát. A minipřehrávač s písničkou se dá dokonce i vložit do stránky, třeba do blogu :o)
Funguje to! DÍÍÍKY MOC – něco takovýho hledám už přes rok… Snad to nezrušej podobně, jako podobnou službu, kterou jsem používala dřív :o/

kapka

Dík za český návod. Vyzkouším to.

anonym

Na českém webu na nahraj.cz bude to vypadat asi tak http://hudba-audio-mp3.nahraj.cz/au­diozaznamy/41786-mou-cestu-v-rukou-mas

kapka

Také vyzkoušíme.