petruse369

Jak sehnat technický průkaz?

Přišla jsem o peněženku s malým techničákem. Potřebovala bych nový, ale problém je ten, že u veteránů se nedával nikdy velký TP, takže ten doma pochopitelně nemám a ten malý je i se zelenou kartou kdesi zahozen člověkem, který chtěl moje peníze. Motorka není psaná na mě. Jak mám zažádat o nový? STK platí do 2017, ale bez toho techničáku jezdit nemůžu.
Doplňuji:
Motorka patří a je přihlášená na mýho dědu, já s ní jen jezdím, ale ráda bych to celé zařídila bez vědomí rodiny.

Odpovědi
dmatejek777

Zkusil bych to na úřadě

zzzzz

Zajdi na dopravku a vlastnictví dolož kupní smlouvou. Přepiš si motorku na sebe a oni ti dají nový TP, možná dostaneš menší pokutu, vozidla je nutné přihlašovat v časových limitech.
Doplňuji:
Záleží jaké je datum na kupní smlouvě a jaké je datum převzetí motorky, pokud ji máš cca měsíc, tak ti pokutu nedají, pokud ji máš rok, tak ti ji dají, ale nebude to nic hrozného. Nevím jak je to u veteránu ale z normálním vozidlem musíš před návštěvou dopravky zajet ještě na evidenčku, ta se dělá na STK.

cukrar

Petruše, víte na kterém úřadě vedou Vašeho veterána?
Napište si plnou moc jménem dědy a dojděte si na úřad pro nový techničák. 100Kč je poplatek.

Nevěřte pokutám za pozdní nahlášení změny.. (po roce je přestupek promlčen).