horacion

Jak sehnat sklíčko z dálk. ovladačů?

Jak se nazývá to „jakoby černé“ sklo, které je na většině ovladačů? Údajně by tím mělo procházet infračervené světlo (které právě ovladače vyzařují). Dá se sehnat samostatně? Potřeboval bych něco kolem 20×20cm

Nejlepší odpověď
Hlada

Podívejte se po podnicích, kde zpracovávají a prodávají plexisklo. Barva je jen pro efekt, IR záření projde i velmi tmavou deskou.

Další odpovědi
baghira

Záleží na tom, na co to chceš, ale zkus si najít obchod nebo eshop s fotografickýma potřebama, a poinformovat se po infračerveném filtru. Ale tak velký rozměr asi těžko seženeš.