HenryFonda

Jak sehnat byt 1+1 v osobním vlastnictví v Novém Jičíně?

Potřeboval bych nějakým způsobem poradit ale nevím kam se už obrátit,chtěl bych koupit byt 1+1 v osobním vlastnictví o výmeře cca ± 36 m² až ± 46 m² v Novém Jičíně,bohužel ikdyž jsem si podal inzeráty bez stoho aby mě kontaktovala i RK tak jsem pomalu v koncích protože,s každé strany slyším že město Nový Jičín má i byty které vlastní bytový podnik nebo bytové družstvo nebo že i jsou byty startovací nebo najemní,tímto se ale nemohu nějak zorientovat kde mám hledat byty které jsou jen v osobním vlastnictví bohužel bytové družstvo ani bytový podnik v Novém Jičíně mi nepomuže tak kde mám tedy hledat aby mi poradili? děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Zkoušet znovu a stále opakovat.

Další odpovědi
nyjono

Je potřeba hledat aktivně, pravidelně a stále. Dokud se nedostaví výsledek.
Na stránkách realitních kanceláří, před realitní agenty, atd.
Můžeš také po městě lepi letáčky, ale to sice šance je, ale malá.

Edison

To je dost divný, že by ani RK nevěděla o něčom. Jen tak mimochodem… dost často býtá družstvo zaměňováno za společenství vlastníků. Takže když se někde ukáže družstvo, je potřeba to blíže zkoumat. samotný byt v bytovém domě v zásadě koupit nelze, vždy je to v bytových domech podíl na domě, nikdy samotný byt. Ze společného vlastnictví vyplývají též práva a povinnosti.

Dochy

„vždy je to v bytových domech podíl na domě, nikdy samotný byt“

Může, nemusí. Co já vím, tak bytové domy velice často jsou rozděleny na jednotlivé byty. Pokud někdo z majitelů chce svůj byt prodat, často je rozdělění na bytové jednotky jedinou možností, protože podíl na domě lze jen těžko financovat klasickou hypotékou.

Kupovali jsme byt v bytovém domě: Jsou zde dva domy, každý má dva vchody, v každém vchodu 6 bytů. Jako dům dle KN je definován ten jeden vchod. 3 vchody měly bytové jednotky rozdělené, čtvrtý se dělil abychom mohli byt koupit my. Vlastníme tedy byt a 1/6 na nebytových prostorách a parcele.

Edison

A komu pak patří společné části? Dyk to píšu, že nikdy nejde o samotný byt, ale včetně dalších příslušenství, jako jsou společné prostory, pozemek a další… Komu by pak patřil pozemek a další náležitosti? Ve druhé části to přesně píšeš, jako já. Byt je nemovitostí a součástí je příslušný podíl na domě, společných prostorách a pozemku. Sám jsi to napsal. Vtip je v tom, že byt samotný koupit nebo prodat nelze. Vždy jde o celý podíl. A další věcí je, že dodnes se často pro SVJ užívá pojmu družstvo. Proto jsem psal, že je potřeba i ta družstva podrobněji zkoumat, co to vlastně je.

Dochy

Aha už Tě asi chápu… Mno ono to znělo tak, že místo bytu kupuješ vždy jen podíl. Náš dům tak byl kdysi veden, ofic. měla každá partaj podíl 1/6 domu. Teď mám bytovou jednotku a podíl 1/6 na spol. částech.

Družstvo/SVJ – na tenhle rozdíl se snad nemůže chytit nikdo kdo aktivně hledá byt déle než 14 dní.