eliškae

Jak se zříct vlastní matky je mi 29let a chci si ji nechat i vymazat rodného listu předem moc děkuji

Doplňuji:
matka mi dělá ze života peklo nejsem s ní kontaktu přes 2 roky ale pořad mi dělá ve městě zlo i mým dětem vyhrožuje a přítely když je potka

Nejlepší odpověď
anonym

Nenech se unést emocí,později bys toho litovala.Zříct se vlastní matky není jen tak.
Doplňuji:
Nechceš – li,nemusíš odpovědět,ale co tě přijmulo k takovému řešení? To,že tě třeba nepustila na diskotéku je už pasé(tvůj věk),nechce ti hlídat dětí ? Proč by měla?Nemá ráda tvého manžela,příte­le,děti? Mnoho otázek,viď?!

Další odpovědi
anonym

Ja si myslim , ze to nejde. Jednou jste se ji narodila , no. Vzdyt se s ni stykat nemusite a asi ani nestykate … tak jako mladi maji deti bez snatku , ze na to papir nepotrebuji – a je to tak ok , tak i vy ten rodny list berte jako papir. Je to ale doklad a v zivote ho obcas k necemu potrebujete. Zkuste na to nemyslet a zijte si svuj zivot . Doufam , ze stastne . 🙂 -iv-
Doplňuji:
Okoli se o ni udela usudek samo – na sousedy nehledte. Emocionalne je to tragedie. Kdyz to prekroci nejake meze , to vyhrozovani , podavejte trestni oznameni. Ale radsi to neberte jako radu , ale spis to opravim , ze bych to asi tak udelala ja. Je to smutne. Soustredte se ale vy na svoji rodinu , drzte pohromade a budte silni. Ale me se to tady kdaka , no… drzim palce , at to matku prejde. -iv-

ReHu

Přerušit veškeré kontakty nestačí??
A…myslím, že vymazat z rodného listu nelze.
Doplňuji:
V tom případě si myslím, že i kdyby to šlo, vymazání z rod.listu nepomůže.
Co přestěhování?

led

Rodiča sa môžte zbaviť jedine pred vašim narodením. Potom si už musíte svoj kríž niesť celý život.
Nechápem, prečo sa chcete zbaviť svojej matky, to ste tu nevysvetlila.
Ako správne napísal barbakan, nenechajte sa uniesť emóciami, neskôr by ste to mohli ľutovať.
Doplňuji:
Je to smutné, stretávať sa predsa nemusíte, na reči nedajte. Deťom vysvetlite, o čo ide.
Na druhej strane, ruku na srdce, nedali ste jej zámienku? Skúste sa zamyslieť, prečo je taká.

Salvaje

Sama mám taky problémy s matkou. Teď se s ní budu soudit. Ale vymazání z rodného listu asi nic nespraví. Je to jen papír. A těžko budete chodit po městě a všem ukazovat nový rodný list, že už není Vaše matka… Odstěhovat se, žít co nejdál (tak to dělám já) a nevídat se…
A pokud je nutné, tak se nebát ani trestního oznámení.

Kanovka

nevim nevim, ale řešení by bylo třeba nějaké trestní udání na policii nebo tak něco, pak by toho třeba nechala, vymazání z rodného listu nic nevyřeší

mosoj

Těžko soudit. Neznáme pravdu. Něco podobného jsem také prožíval. Je to psychycký problém
jednoho z vás ale nejspíše vaší matky.

„Nejlepší“ rady jsou ty o policii. Pokud se nad to nepovznesete dostanete ji do ústavu.