TheMyss

Jak se zpracovává, nebo ukládá jaderný odpad? (plutonium atd.)

Odpovědi
Fyzik

Zdrojů o tom na internetu je víc než dost.

Že by se zpracovával, o tom nevím, každopádně vím, že se velmi často ukládá, nejčastěji u elektráren v k tomu určených budovách, později se zakopává do země, ukládá do opuštěných dolů atd. Odpad je horký a chladne léta. Není ještě příliš vyřešené, co s ním.

Zdroj: http://www.jaderny-odpad.cz/

mosoj

„Vyhořelé“ jaderné palivo se ukládá tak, aby bylo později přístupné dalšímu zpracování. Předpokládá se, že technologie vyspějí a umožní jeho další energetické využití.
Současnou technologií se v atomové elektrárně využije pouze 5 % energie obsažené v jaderném palivu !!

knedlik123

Ja vim, ze se jim (pozemstanum) chces vysmivat, ale oni si to nezaslouzi…
Doplňuji:
Jak je to u vas na Alfa Centauri ?

Kelt

Likvidace veškerého nebezpečného odpadu je vždy problém. Především z hlediska legislativy a ochrany životního prostředí. U jaderného odpadu je to velmi problematické, všechno je přesně evidováno a existují různé způsoby likvidace. Vitrifikace, vyhoření a pod. V podstatě jde o to počkat, až poklesne radiaktivita, což souvisí s poločasem rozpadu a samozřejmě typem rozpadu alfa, beta, gama.
Mohu jíst jablko z toho stromu u jaderné elektrárny? Ano, bez problémů, ale ohryzem zakopejte 10 metrů hluboko do země.