bauerlukin

Jakl se zmiňovat o bývalém zaměstnavatelovi v novém zaměstnání?

Dobrý den, podal jsem výpověď u mého bývalého zaměstnavatele, a nastupuji do nové firmy. Když se mě na pohovoru ptali, proč odcházím ze starého zaměstnání, řekl jsem mj. že mi nevyhovovala laxnost a neprofesionalita zaměstnanců(no myslím, že něco bych říct měl, a měl by to být pádný argument). Ale vím, že firma, do které hodlám nastoupit spolupracuje s tou, ve které jsem pracoval, a mám za to, že tímto by mohly vzniknout nějaké nepříjemnosti. Poradili byste mi teda, jak se negativně, ale nijak agresivním způsobem vyjádřit na adresu bývalého zaměstnavatele? Dí­ky

Nejlepší odpověď
Klaproth

Važ slova, pokud budeš bývalému zaměstnavateli příliš zlořečit, budeš se novému zaměstnavateli jevit jako neloajální. Já bych na to odpověděl něco ve smyslu hledání nových výzev a náročnějších pracovních úkolů.

Další odpovědi
dubraro

Nejlépe nijak nebo co nejméně. Neposkytovat informace o situaci uvnitř firmy, ani na přímý dotaz, odmítnutí vysvětlit jako profesionální mlčenlivost.

ivzez

Na adresu bývalých zaměstnavatelů se u pohovoru
nikdy nevyjadřujte negativně, dáváte tím najevo, jak
se budete v budoucnu vyjadřovat o zaměstnavateli,
k němuž chcete nastoupit.

O neloajální zaměstnance nikdo nestojí.
(Moc bych se divila, kdyby Vás přijali.)

anonym

Rozhodně bych se v tom nepiplal. Měl bys působit tak, že nejsi z těch co moc mluví. Tedy z těch co v novém zaměstnání 24 hodin denně pomlouvají při každé příležitosti zaměstnavatele předchozí, protože to nedělá ani moc dobrý dojem na tvého nového zaměstnavatele, který si při tom už představuje jak asi budeš mluvit jednou o nich 🙂 Takže to prostě uzavři kdyby se znovu ptali nějak obecně, řekni třeba že si nedokázal najít společné tempo a styl týmové práce s některými nešikovnými kolegy a že si to prostě zkusil tam, kde ses dočkal obecně profesionálnějšího přístupu. A dál bych se v tom ale moc nepiplal … měl bys působit tak, že je ti spíš nepříjemné o svém bývalém zaměstnavateli mluvit negativně.

Kelt

Netahej do toho třetí stranu. Tvé důvody odchodu mohly být libovolné, ale řekni třeba, že ti vadilo dojíždění, způsob stravování, že tam máš známého, přítelkyni, a v minulém zaměstnání dělal člověk, kterého nemáš rád, cokoli, co má nový zaměstnavatel a ten starý ne. A že jsi přesvědčený, že v novém zaměstnání můžeš dosáhnout nebo se přiblížit ke svému cíli.

Ametyst

Klaproth: Nové výzvy (challenges) je moderní termín: dřív jsme tomu prostě říkali „problémy“. 🙂

dubraro

…a ještě dříve „průsery“.

anonym

Zkus mluvit o předešlém zaměstnání spíš jako o zdroji zkušeností, jistě se tam i takové momenty našly. A časem to negativní spíš úplně vytěsni. Uvidíš bude to pro tebe lepší a bude to i mnohem lépe působit na tvého stávajícího zaměstnavatele, který nebude muset mít pocit že tě vytáhl za ruku z nějaké smradlavé žumpy ale z firem které v tobě zanechaly bohaté zkušenosti.