FlAsh_7

Jak se změnit?

Dobrý den, slyšel jsem, že ke změně je potřeba změnit svoje okolí.(knihy co čteme, hudbu apod.) Máte k tomu ještě nějaké informace?

Nejlepší odpověď
nyjono

Drape – myšlení se změní právě tím, že se změní to okolí.
FlAsh7 – Co čteme, co a hlavně koho posloucháme. S tím souvisí i změna lidí, se kterými se stýkáme.
Co se naučíš od někoho, kdo bere podporu a pátrá po slevách a co se naučíš od úspěšného kamaráda, který umí vydělat peníze, o kterých tak často píšeš.

Další odpovědi
Drap

Hlavně musíš změnit myšlení.

Henry1660

Je to pravda. Ale vše chce čas, jsou to malé změny/návyky, u kterých si ani neuvědomíme, že na nás mají nějaký vliv, ale postupem času zjistíme, že se znás stává někdo jiný.

Utváří nás to, co děláme, jak myslíme a s kým a kde se scházíme (ovlivňuje nás prostě všechno – přátelé, okolí a hl. my sami).

Hlavní je, jak píše Drap, myšlení, protože právě od něj se odvíjí celý náš život i to jaký bude ten život vypadat. Myšlení dělá člověka. Ke změně myšlení (a života) je třeba nějaký podnět z mysli, abychom udělali něco, co nás posune vpřed, a to chce zase činy (něco udělat). Jde to ruku v ruce: myšlení a skutky.

Myšlení se dobře mění/vyvíjí častým čtením (kvalitních) knih.

Na změnu života je třeba začít od základu – zmenit naše každodenní návyky (zájmy/koníčky, rutiny), to co děláme každý den.
Změna celkově je dobrá věc. Změna je život, čím víc změn (jakýchkoli), tím víc nás ovlivňují a mění i nás.

Dobré je i cestovat (ne třeba daleko) jen po Česku, po městech, někam si zajet/zajít, kde jsme ještě nebyli (i takováto drobnost má vliv na náš mozek; někde jsem četl, že pokud se vyskytujeme stále ve stejném prostředí den co den, tak náš mozek jakoby stagnuje, ale pokud cestujeme – poznáváme nové místa a lidi – tak se náš mozek vyvíjí. Tím chci jen říct, že i věci, které se zdají být nepatrné nás velmi ovlivňují).

Na internetu často koluje tento citát a jeho podobné varianty, které se mi líbí:
„Řekni mi, kým se obklopuješ, a já ti řeknu, jaký jsi“

„Člověk je průměrem pěti lidi, se kterými se nejvíce setkává a ke kterým ma nejblíže”
(Až takový vliv na nás mají známí/blízcí. Těch 5 lidí může být kdokoli – přátelé, rodina, ale je to prostě 5 lidi, se kterými trávíme nejvíc času, ti nás ovlivňují a my se každému z nich jakoby přizpůsobujeme a přebíráme jeho vlastnosti a návyky).

„S jakými lidmi se stýkáš, takovým jsi člověkem"

„Obklopuj se správnými lidmi, kteří z Tebe dělají lepšího člověka.”

„Obklop se lidmi se stejnymi sny jako máš ty.”

anonym

No já myslím že nejdůležitější je pochopit co si doposud dělal špatně aby ses stejné chybě sám chtěl v budoucnu vyhnout a jednat jinak … jen to, že bezdůvodně změníš knihovnu a hudbu tě asi moc nezmění 🙂

Kelt

Můžeme si změnit adresu, jméno, plasticky všechny části těla, možná i otisky prstů, můžeme změnit své příbuzné, na policii nebo kde Vám vystaví jiné doklady. Ale pořád budete Vlk rouše beránčím.
Změňte zájmy, koníčky, literaturu, práci a pod, ale vše se řídí nějakým vzorcem, pokud jste byl v tom minulém průměrný, budete i v tom novém, stejně tak výborný, nebo jiný. To je ten vzorec, který asi nezměníte. Ale když znáte vzorec, můžete i tento změnit.
Každý člověk má své zkušenosti, otázky, které si klade, svůj hodnotový systém, svou víru a své stavy, ve kterých se nachází. A tento systém je dokonale provázaný a spojený, takže jedna věc je spojena s ostatními, ale na druhé straně, i když tento systém budujeme každý skoro od narození, můžeme ho změnit, tím, že změníme jeden faktor a ostatní se změní automaticky.