Avatar uživatele
FlAsh_7

Jak se změnit?

Dobrý den, slyšel jsem, že ke změně je potřeba změnit svoje okolí.(knihy co čteme, hudbu apod.) Máte k tomu ještě nějaké informace?

Zajímavá 0 před 1707 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
nyjono

Drape – myšlení se změní právě tím, že se změní to okolí.
FlAsh7 – Co čteme, co a hlavně koho posloucháme. S tím souvisí i změna lidí, se kterými se stýkáme.
Co se naučíš od někoho, kdo bere podporu a pátrá po slevách a co se naučíš od úspěšného kamaráda, který umí vydělat peníze, o kterých tak často píšeš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Hlavně musíš změnit myšlení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Henry1660

Je to pravda. Ale vše chce čas, jsou to malé změny/návyky, u kterých si ani neuvědomíme, že na nás mají nějaký vliv, ale postupem času zjistíme, že se znás stává někdo jiný.

Utváří nás to, co děláme, jak myslíme a s kým a kde se scházíme (ovlivňuje nás prostě všechno – přátelé, okolí a hl. my sami).

Hlavní je, jak píše Drap, myšlení, protože právě od něj se odvíjí celý náš život i to jaký bude ten život vypadat. Myšlení dělá člověka. Ke změně myšlení (a života) je třeba nějaký podnět z mysli, abychom udělali něco, co nás posune vpřed, a to chce zase činy (něco udělat). Jde to ruku v ruce: myšlení a skutky.

Myšlení se dobře mění/vyvíjí častým čtením (kvalitních) knih.

Na změnu života je třeba začít od základu – zmenit naše každodenní návyky (zájmy/koníčky, rutiny), to co děláme každý den.
Změna celkově je dobrá věc. Změna je život, čím víc změn (jakýchkoli), tím víc nás ovlivňují a mění i nás.

Dobré je i cestovat (ne třeba daleko) jen po Česku, po městech, někam si zajet/zajít, kde jsme ještě nebyli (i takováto drobnost má vliv na náš mozek; někde jsem četl, že pokud se vyskytujeme stále ve stejném prostředí den co den, tak náš mozek jakoby stagnuje, ale pokud cestujeme – poznáváme nové místa a lidi – tak se náš mozek vyvíjí. Tím chci jen říct, že i věci, které se zdají být nepatrné nás velmi ovlivňují).

Na internetu často koluje tento citát a jeho podobné varianty, které se mi líbí:
„Řekni mi, kým se obklopuješ, a já ti řeknu, jaký jsi“

„Člověk je průměrem pěti lidi, se kterými se nejvíce setkává a ke kterým ma nejblíže”
(Až takový vliv na nás mají známí/blízcí. Těch 5 lidí může být kdokoli – přátelé, rodina, ale je to prostě 5 lidi, se kterými trávíme nejvíc času, ti nás ovlivňují a my se každému z nich jakoby přizpůsobujeme a přebíráme jeho vlastnosti a návyky).

„S jakými lidmi se stýkáš, takovým jsi člověkem"

„Obklopuj se správnými lidmi, kteří z Tebe dělají lepšího člověka.”

„Obklop se lidmi se stejnymi sny jako máš ty.”

Upravil/a: Henry1660

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

No já myslím že nejdůležitější je pochopit co si doposud dělal špatně aby ses stejné chybě sám chtěl v budoucnu vyhnout a jednat jinak … jen to, že bezdůvodně změníš knihovnu a hudbu tě asi moc nezmění 🙂

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Můžeme si změnit adresu, jméno, plasticky všechny části těla, možná i otisky prstů, můžeme změnit své příbuzné, na policii nebo kde Vám vystaví jiné doklady. Ale pořád budete Vlk rouše beránčím.
Změňte zájmy, koníčky, literaturu, práci a pod, ale vše se řídí nějakým vzorcem, pokud jste byl v tom minulém průměrný, budete i v tom novém, stejně tak výborný, nebo jiný. To je ten vzorec, který asi nezměníte. Ale když znáte vzorec, můžete i tento změnit.
Každý člověk má své zkušenosti, otázky, které si klade, svůj hodnotový systém, svou víru a své stavy, ve kterých se nachází. A tento systém je dokonale provázaný a spojený, takže jedna věc je spojena s ostatními, ale na druhé straně, i když tento systém budujeme každý skoro od narození, můžeme ho změnit, tím, že změníme jeden faktor a ostatní se změní automaticky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek