tencosepta

Jak se změnit?

Chci se změnit. Nikdy jsem nebyl nijak zvlášť citlivý, ale poslední dobou necítím skoro nic. Ani radost, ani smutek, prostě nic. Připadám si oproti ostatním v mojem věku nějaký strašně jiný, takový, prostě jiný. Nezajímá mě chlast, hulení, holky, moje bývalé koníčky. Jsem prostě prázdná duše. Chci se změnit, ale za celý život jsem neměl žádný kamarády a byl jsem takový zamlklý, jen občas to ze mě opadlo, ale to byly chvilkové záležitosti. Chci a asi se aj musím změnit, protože jinak můj „život“ nemá smysl.

Nejlepší odpověď
marci1

Začni žít aktivně ! Zkus si najít nějakého kamaráda, koníček. Začni sportovat, cvičit. Běž do kina, do divadla, do čajovny apod. Prostě aktivita člověka probere ! Celý život máš před sebou a záleží jen na Tobě, jak ho prožiješ. Držím Ti palce ! 🙂

Další odpovědi
koník.

Podívej se na lidi kolem sebe. Vyber si někoho kdo se Ti zdá být super. Nenapodobuj jeho styl, ale zkus se zaměřit na jeho hlavní rysy a jestli dotyčný třeba hodně čte a proto si myslíš že je super, tak taky začni číst, nebo jestli je středem pozornosti kvůli tomu, že má dobrou kondičku, tak se zaměř na jeho hlavní rys, tedy fyzickou kondici a začni chodit taky do fitka. Způsobů jak se realizovat je spousta. PS: vybírej si pozitivní vlastnosti jedinců a ty se snaž osvojit.

da ny

Tak nevím, blížíš se k syndromu „zbytečného člověka“ nebo vyhoření – navštiv odborníka ;)
Nudíš se – naplň svůj život aktivitami…
Co rodinné vztahy, škola, práce, pohyb, záliby ?
Čteš knihy? Jaké se ti líb/zajímají í?
Důležité je mít rád sám sebe – „zdravá“ sebeláska, sebevědomí :)
Nenech se semlít dobou, ve které obecně vládne „blbá nálada“ a komerce.
Najdi si cíl, smysl veškerého svého konání. Snaž se dělat vše s radostí, zájmem, znalostí, poctivě, vzdělávej se.
Změň prostředí.
Udělej si kurz a běž na roční brigádu do LDN, na interní oddělení nemocnice apod.
Budeš si vážit každého rána/dne, kdy se probudíš a postavíš se na vlastní nohy, připravíš si pokrm a najíš se, zajdeš na procházku…
Úsměv nestojí nic a mnoho přináší a znamená :)
Úsměv brány otevírá ;)

ptáč

Najdi si lásku. Vše ostatní ztrácí opodstatnění. Žij pěkně.

anonym

Co je na alkoholu tak zajímavého? Změnit se – zahodit se do koše a nechat se sežvýkat dobou, okolím,…? Bez důvodu já žiji po celou dobu. A že by mi cosi chybělo? Nemám důvod žít, ani zemřít, ani se bát, cítit radost, smutek,… Proč bych měl já, či kdokoliv jiný? Jsem důkazem, že pro dělání obyčejných věcí (sport, zpěv,…) není třeba hledat záminky. Dělám co dělám, protože to tak vyšlo, protože vím, co je třeba – protože jsem se naučil naslouchat mnohem hlubší pravdě, než jakou se jiní snaží podstrčit. Změnit se? K někomu se přiřadit, pod někým stát? Staň se svým stínem, nikdo jiný nemusí jím býti. Čemu věřit, pro co se nadchnout – nemaje důvodu, žiji blaze a smutně, skvostně a svorně – v naději, že ti, kdož ustavičně očekávají vyšší smysl, prozrou jakož i ti, kteřížto se dokázali vymanit z bludného kruhu…

Andrílek

Ahoj,
zkus nějaký řád a tím se držet, jako já.