Jak se změnila v průběhu let bezpečnostní situace ve Francii?

1990–2019 / Jaké jsou hlavní důvody (možné) změny, nebo máte na to jiný názor? Jeli byste tam na dovolenou?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ve Francii žije už 15 let moje dcera, v Orleans. Tam je celkem klid. Ale jinde platí: čím víc imigrantů nebo alžírských Francouzů, tím větší bordel a riziko. Do Marseille bych na dovolenou rozhodně nejel, ale taková Provence nebo Francouzské Alpy jsou super.

Další odpovědi
Pepa25

Celková kriminality klesla (viz graf v příloze), ale bohužel je vyšší riziko teroristických útoků.
Samozřejmě existují „špatné adresy“, stejně jako u nás, s tím, že francouská vláda je definovala ve snaze se na ně zaměřit ( viz https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Sensitive_ur­ban_zone ) a tak vznikly ty slavné údajné „no-go zóny“

Zdroj: https://www.ma­crotrends.net/cou­ntries/FRA/fran­ce/crime-rate-statistics

ten který je

Vše je v naprostém pořádku,jen mírný nárůst duševně nemocných mladíků.

Pepa25

Ještě doplňuju, že jednu dobu jsem létal do Paříže pravidelně, byl jsem tam třeba jen pár měsíců po útoku na Bataclan. V MHD nebo centru jsem nikdy necítil, že bych nebyl v nebezpečí.

anonym

Nebyl?

Pepa25

Samozřejmě byl, to je překlep 😉

anonym

Děkuji za kvalitní odpověď.