paul1

Jak se změní nadmořská výška?

Dobrý den,
prosím o vysvětlení, či bude nutné při stoupajících hladinách oceánů a moří měnit údaje o nadmořské
výšce hor, měst apod., nebo se to nějakým součinitelem zkoriguje? Děkuji za odpověď, Pavel

Nejlepší odpověď
mosoj

A není to jedno. Přepočítat , korigovat nebo změnit.
Zcela určitě. Jakmile to ujede mimo třídu přesnosti, udělá se to. Každý obor potřebuje jinou přesnost.

Otázkou je, kdo to udělá, protože Země bude zřejmě neobyvatelná a to velmi rychle.

Další odpovědi
Edison

Existuje „světový nulový bod“. Vypočítal ho dokonce čech a má na to patent. Už dnes ty nejdůležitější výšky se od toho počítají. Zahrnuje dokonce deformace zemského povrchu a podobně.

Hlada

Tipuju, že se nic měnit nebude. Jde o historický pojem. Nultá výška je stanovená výpočtem, od skutečné hladiny se nic neměří.
Spíš bych tipoval, že se v delší budoucnosi přejde na nějaký matematický model, jako je např. šišoid WGS 84, který pužívá GPS.