Kelt

Jak se zlepšovat v cizím jazyce? Máte zkušenosti, doporučení?

Tak jsem si trochu oprášil znalosti z němčiny a chtěl bych si přečíst něco v originále. Hodnotil bych se na B1. Jak ale dále postupovat? Učebnic mám celou řadu, taky nějaké GB z kurzy, slovníky a pod. Taky mám dvojjazyčné knihy s audionahrávkou a včera jsem si půjčil klasické pohádky v němčině. A knih by se našlo více. Materiál tedy je a není problém získat další. Ale jak postupovat? Kolik času tomu věnovat denně? Kolik slov se denně naučit a jakým způsobem se to učit? Uvítám rady i doporučení těch, kdo to dokázali. Děkuji

Nejlepší odpověď
Edison

Cestovat. Sám. To člověka donutí a naučí. Prostě praxe z donucení…

Další odpovědi
elkon

Vyrazit občas do Německa, nebo Rakouska a nebo tam jet na dovolenou.

leader

Byl jsem na B1 3 roky na gymplu a nemel jsem nemcinu rad, rozhodl jsem se z ni maturovat jako motivaci a za 1 rok jsem nemcine dal vsechno. Kazdy den jsem sledoval nemecke serialy, cetl knizky jako Faust atd. , hlasil se na hodinach a projizdel gramatiku a poslouchal pisnicky. Za rok jsem mel nemcinu hodne rad a dostal 2. Maturita byla podle me ucitelky to same jako B2

Kepler

Tak na takovou úroveň jsem se nikdy nedopracoval. Co jsem se v mládí naučil, to jsem ve stáří úspěšně zapomněl. Skoro jsem angličtinu ani ruštinu moc nepotřeboval, jen někdy v práci. No ale v hospodě v cizí zemi se vše naučíš velmi rychle…za to ručím 🙂

Ametyst

Dobré je vyrobit si vlastní dvojjazyčný slovník v sešitě: zapisovat si neustále nová slovíčka, na která přijdeš v textu nebo při poslechu. Na ta slovíčka se do sešitu denně dívat, až Ti zevšední a přijmeš je za samozřejmá. Porozumět psanému textu je snazší než mluvit, protože při čtení máš mnoho času si vypisovat slovíčka a učit se je. Řekla bych, že 1 hodina učení denně stačí, + dívat se do slovníčku nově nalezených slov.

Martin b

Skus si napsat slovíčka co ti ďelají problém a k tomu si napiš cz překlad.a uč se to tak:přečti jsi to česky a německy a pak se ne koukej na slovička a řekni si to slovíčko cz a německy a pak se na to slovo koukni.NEBO ať se ťe někdo zeptá jak se to slovo řekne český nebo německy a ty odpovíš.