zvonisek

Jak se živit uměním, popř. v ekologii, bez maturity nebo bez příslušného vzdělání?

Nejlepší odpověď
Drap

Lehce. Musíš však sehnat někoho, kdo tě bude ochoten za to platit. V umění musíš vystavovat a prodávat, v ekologii bez vzdělání musíš být natolik dobrá a znát tolik věcí, že tě bude jiný potřebovat.

Další odpovědi
Rokio

Půjč si knížky o malování z městské knihovny, podle kterých trénuj malování. Dále požádej o rady známého, který se malování věnuje. Také můžeš číst články o malování na internetu.

Svoje výtvory pak dej na web, který je určen pro prodej a nákup výtvarných děl, či na webovou stránku stvořenou pro vlastnoruční práce. Cenu nastav tak, aby pokryla tvoje náklady na výrobu + zisk. Snaž se o nastavení rovnovážné ceny.

led

Napríklad napíšeš knihu – Príbeh zvierat v ekologicky závadnej oblasti. To sa dá aj bez maturity a príslušného vzdelania. (aj keď aspoň to príslušné vzdelanie doporučujem)
Počítaj ale s tým, že bez sponzora si nič. Prvá otázka vydavateľa po „privítacom tančeku“ je, ale či autor má sponzora na financovanie tlače a distribúciu a nie o čom daný príbeh je.

Kelt

Dobrý malíř, sochař, řezbář, je žádaný. Uděláš kus práce, dobré dílo a objednávky se budou jen hrnout. Budeš mít tolik peněz a tolik práce, že na nějaké dodělávání vzdělání nebudeš mít ani čas a budeš odhánět zákazníky, protože budeš mít práci na 200 let.

Mc Merkurion

… normálně, stačí křičet něco co je IN, a dostaneš si i do OSN, podívej se na Gretu …

led

Kelt, myslíte trpaslíkov do záhrady?
„Dobrý malíř, sochař, řezbář, je žádaný.“ to platí až vtedy, keď sa stane známy. A to sa nestane každý aj keď je dobrý. A tí potom skončia práve u tých trpaslíkov alebo v niečom úplne inom. Napríklad TVshow „Talent“ (neviem ako sa tieto pseudozábavné súťaže volajú)