Avatar uživatele
FlAsh_7

Jak se živit jako fotograf?

Jak se živit jako fotograf? Jak mám celkově začít? Kde a jak hledat zákazníky?

Zajímavá 0 před 1627 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Už jsi se ptal!!

Nejdřív studuj, uč se, uč se fotografovat, prezentuj, vystavuj. Zákazníci si Tě pak najdou sami.

Pokud to uděláš obráceně, jen lidi naštveš.

A hlavně: Ujasni si, co vlastnš chceš v životě dělat! Koukám, že v tom máš pořádnej bordel.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nejdříve musíš něco umět. Zákazníky můžeš hledat kdekoli, záleží na tom co chceš fotit. Založ fotoateliér a pokud bude dobrý, zákazníci přijdou. /portréty, svatby, a podobně. Vystavuj fotografie a pokud budou pěkné, tak je občas i někdo ochoten si koupit. Pokud budeš dobrý v reportážích a podobně, můžeš nabízet sám, přes agenturu , vystavovat na netu.
Představa, že se naučím zmáčknout tlačítko na fotoaparátu, nnebo na mobilu a že na tom zbohatnu, je velmi mylná.
Je to stejné jako v každém jiném umění i v řemesle. I Řemeslník musí něco umět, musí prezentovat svoji práci a teprve potom může očekávat nějaký finanční zisk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Fotit, fotit a zase fotit. Dneska je dobrý, že jsou různý ty datový úložiště. Když jsem chtěl být fotografem já, muselo se hodně plýtvat drahým materiálem a to si člověk HNED ROZMYSLEL, jestli fotit anebo makat na pile! Držím palce (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Ty těžko, protože z těch tvých keců tady, lze usoudit, že ani nevíš jak se drží foťák a kolik rukou fotograf potřebuje pro svou práci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… zdá se mi to, nebo tady někteří vůbec nečtou odpovědi a ptaj se na to stejný furt dokola ???

před 1625 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Mimochodem… všimli jste si, že fotografie ve svých začátcích byla vysoce kvalifikovaným a ceněným řemeslem? Uměním se stala až mnohem později.

před 1626 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Fotografování na materiál má jednu velkou výhodu a jednu velkou nevýhodu: Při fotografování si člověk rozmyslí, co a jak vyfotí a ne, že cvaká jak blázen a doufá, že něco vyjde. V tom tkví i ta nevýhoda: Hůře si člověk zkouší různý metody, nastavení, kompo…

Ale u tohodle tazatele, kterej ví prd a není schopen (nebo je línej) si pořídit knížky a študovat to je stejně všechno k ničomu.

před 1627 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek