Avatar uživatele
craazygirl

Jak se získávají tuky z živočichů?

Děkuji :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? barnajka před 4083 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Pokud myslíš opravdu živočišné sádlo, živočich se musí usmrtit a tepelně zpracovat. Tím se tuk odloučí od ostatních tkání. Z velkých živočichů se tuk nejdříve mechanicky odstraní a teprve pak následuje jeho tepelné zpracování, tzv. škvaření.
Ale spousta dnešních produktů se buď vyrábí synteticky, nebo je název klamavý (psí sádlo), jiné – snad doopravdy z živočichů – se dováží ze zemí s menší ochranou zvířat.
http://www.zenyprozeny.cz/…-to-snad-ne/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Když se podíváš na filmy o velrybářích, mnoho je tam vidět. A nebo na klasickou venkovskou zabíječku. Tuk u velké části živočichů je samostatná vrstva v těle. je zásobárnou energie a i chrání proti prochladnutí apod.
Po usmrcení zvířete setuk od ostatních tkání a kostí oddělí a rozehřeje. Tekutý tuk, třeba u verlyb se sléval do sudů a dovážel do měst a vesnic třeba na svícení apod.
Klasika – vepřové sádlo je stejné – sádlo se oddělí, rozkrájí na kousky a nechá rozpustit v hrnci. To co teče se nalije do nádob )třeba ještě některé lehce přikoření) a kousky které zůstanou se dají zvlášť. A o tyto kousky se znalci nezdravé výživy fackují. Protože čerstvý chleba se sádlem a škvarky (kusy z vyškvařenho sádla)posypané cibulí a lehce přikořeněné a osolené je několika násobně lepší než hamburger z té nejlepšího prodejního stánku.
Nevíte vy mladí oč přicházíte, když si za velký peníz kupujete nějakou housku nacpanou mletým masem, kečupem a listem z hlávkového salátu.
Sádlo bývá obsažeé i ve svalovině. Z ní se získává již obtížně – zpravidla při tepelné úpravě. Třeba z husy či kachny, z bůčku se vypečené sádlo nechá ztuhnout, uloží do nádob a potom chodí tajně mlsat, aby televizní expertka přes zdravou výživu nedostala infarkt při pohledu na diváka s krajícem chleba a sádlem třeba z husy.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce