craazygirl

Jak se získávají tuky z živočichů?

Děkuji :)

Nejlepší odpověď
beer

Pokud myslíš opravdu živočišné sádlo, živočich se musí usmrtit a tepelně zpracovat. Tím se tuk odloučí od ostatních tkání. Z velkých živočichů se tuk nejdříve mechanicky odstraní a teprve pak následuje jeho tepelné zpracování, tzv. škvaření.
Ale spousta dnešních produktů se buď vyrábí synteticky, nebo je název klamavý (psí sádlo), jiné – snad doopravdy z živočichů – se dováží ze zemí s menší ochranou zvířat.
http://www.ze­nyprozeny.cz/ar­t/1760-psi-sadlo-proboha-to-snad-ne/

Další odpovědi
venkovan

Když se podíváš na filmy o velrybářích, mnoho je tam vidět. A nebo na klasickou venkovskou zabíječku. Tuk u velké části živočichů je samostatná vrstva v těle. je zásobárnou energie a i chrání proti prochladnutí apod.
Po usmrcení zvířete setuk od ostatních tkání a kostí oddělí a rozehřeje. Tekutý tuk, třeba u verlyb se sléval do sudů a dovážel do měst a vesnic třeba na svícení apod.
Klasika – vepřové sádlo je stejné – sádlo se oddělí, rozkrájí na kousky a nechá rozpustit v hrnci. To co teče se nalije do nádob )třeba ještě některé lehce přikoření) a kousky které zůstanou se dají zvlášť. A o tyto kousky se znalci nezdravé výživy fackují. Protože čerstvý chleba se sádlem a škvarky (kusy z vyškvařenho sádla)posypané cibulí a lehce přikořeněné a osolené je několika násobně lepší než hamburger z té nejlepšího prodejního stánku.
Nevíte vy mladí oč přicházíte, když si za velký peníz kupujete nějakou housku nacpanou mletým masem, kečupem a listem z hlávkového salátu.
Sádlo bývá obsažeé i ve svalovině. Z ní se získává již obtížně – zpravidla při tepelné úpravě. Třeba z husy či kachny, z bůčku se vypečené sádlo nechá ztuhnout, uloží do nádob a potom chodí tajně mlsat, aby televizní expertka přes zdravou výživu nedostala infarkt při pohledu na diváka s krajícem chleba a sádlem třeba z husy.