Avatar uživatele
anonym

Jak se žije v dnešní době vysloužilým pilotům?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? anonym, panenka, annas, Miroslavst, quentos, vagra, Terryle před 4821 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Můj tchán,pracoval jako vojenský pilot,když už létat nemohl,tak pracoval v Hradci Králové na letišti na Pouchově jako instruktor,do důchodu šel jako jura,žil si, užíval si,podíval se po Evropě,nikdy si nestěžoval,že by se mu žilo špatně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Můj příbuzný byl vojenský pilot, instruktor na vysoké vojenské škole v Košicích. Měl dost nalétaných hodin, takže asi v 33 letech skončil a začal pobírat „starobní“ důchod. Samozřejmě že si našel jiné zaměstnání a pracuje dál. Ale důchod mu zůstal.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vrtula

Musí pracovat rukama a ne si vozit zadek ve vrtulníku. Jinak to ujde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Řekl bych že dobře. Dřív lítali v letadlech a dnes co by důchodci lítají od akce k akci v obchoďáku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Asi tak,jako ostatním.
Každý je svého štěstí strůjce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Můj příbuzný byl vojenský pilot, instruktor na vysoké vojenské škole v Košicích. Měl dost nalétaných hodin, takžeasei v 33 letech skončil a začal pobírat „starobní“ důchod. Samozřejmě že si našel jiné zaměstnání a pracuje dál. Ale důchod mu zůstal.

před 4821 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Ale to bolo v časoch, keď ešte lietali?
Dnes tie počty hodín sú také, že keby bol naozaj súboj s napríklad vietnamským veteránom, asi by naši piloti išli rýchlo k zemi. Žiaľ, trhový mechanizmus zasiahol aj toto odvetvie.

před 4821 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Led, máte pravdu. Všude se šetří. Vím, že i na této škole snížili počet instruktorů a počet výcvikových hodin asi koncem 90. let. Tomu, kdo měl nalétané hodiny, dopručili odchod nebo nabídli přesun na civilní letiště, ale někam do Čech. Jenže všem stěhování nevyhovovalo. Takže bývalý pilot odešel. Jenže potřebuje adrenalin, proto občas ve volném čase natírá výškové komíny a leze do jeskyní.

před 4821 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek