Avatar uživatele
lota

Jak se žije Češce v Turecku?

Co myslíte? Máte nějaké vlastní nebo zprostředkované zkušenosti? Narazila jsem na rozhovor s Češkou žijící v Turecku a jsem překvapená, jak je spokojená – https://www.de­libarry.com/cz/blog­/rozhovor-misa-cambulat-a-jeji-turecke-dobrodruzstvi/ Chápu, že jinak by asi rozhovor nedávala, ale zajímalo by mě, zda to jde brát jako obecný fakt nebo jak je to doopravdy.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2690 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nuk nuk

Na to se těžko odpovídá člověku, který (jako já) v Turecku nikdy nežil. Určitou odpověď se dočtete v rozhovoru. Ono je to hodně individuální. Někdo se dokáže sžít i s hodně vzdálenou kulturou a někomu dělá problém přizpůsobit se lidem třeba na Slovensku nebo v Polsku.
Turecko, je poněkud zvláštní země, v níž Erdogan hraje nejméně dvojí roli a vystupuje de facto jako diktátor. Na druhou stranu patří mezi relativně tolerantní země, takže pokud se ještě nezradikalizuje a nepůjde cestou nějakého fanatismu, myslím, že není pro Evropanku až tak těžké tam žít. Z článku nějak nevyplývá, jestli je paní muslimka nebo ne, což také hraje roli. Pro muslimku je tam život určitě snazší, ale Turci (řadoví, nikoliv Erdoganova vláda) jsou relativně tolerantní.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Něteré velice dobře, některé hůře. Nelze takovéto věci zevšeobecňovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Nevím, nikoho takového neznám. Jedna moje známá se provdala do Jordánska a říkala, že si nemůže stěžovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Přečíst si rozhovor s Češkou žijící v Turecku
a ptát se jiných, jak se jí tam žije? Hmmm…

Máte snad nějaký důvod pochybovat o jejích slovech?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek