Jak se ženě správně podle bontonu políbí ruka?

Jak se ženě správně podle bontonu políbí ruka? A která?
Ta,která dotyčnému líbajícímu padne dřív do ruky?

Nejlepší odpověď
quentos

správně se polibek jen naznačí: „Uchopíte dámu za ruku a shýbnete se k ní na takovou vzdálenost, až ucítíte její vůni. Zdvořilosti tím bylo učiněno zadost.“ Která, o tom se nic nepíše – ještě na to aby člověk dával pozor, myslím, že akt by měl být spíše spontánní, takže nad tím bych nepřemýšlel. (citovaná pasáž – zdroj: Vašáryová, M.: „Diskrétní průvodce – co možná nevíte o společenském chování,“ Pragma Praha 2000)

Další odpovědi
kropitko

asi pravá?

Miroslavst

jen doplním kropítko, že pravá a na hřbet ruky.
A líbá se tak, že se jen přiloží ústa k ruce. Žádnej francouzák na ruku!!!
http://www.you­tube.com/watch?v=Jiz­FAhEpiEc

člověk

zaleží jak blízká je zdravená žena,myslím duševně.

mojitek

Jen upresnim – jeji ruku si nebudete vybirat Vy,ale dama ktera Vam ji sama poda.To za prve.Za druhe pouhe naznaceni se provadi pouze na ruku v rukavici..
A jak tady nekdo psal-zadneho frantíka,pouze prilození ust ke hrbetu ruky 😉