pn65

Jak se zdaňují dvě brigády (DPČ), když nebudu na pracáku a tudíž mi pracák nebude hradit zdravotko? Poraďte prosím

Díky

Odpovědi
JájsemRaibek

Zdaňují se obě stejně 15%.
Co se týče odčitatelné položky, záleží kde podepíšeš prohlášení.
ZP jsi povinen si jako osoba bez příjmů hradit sám.

ivzez

Ohledně daní má Raibek pravdu.

Z DPČ s odměnou od 2.500 Kč musí zdravotní pojištění odvést zaměstnavatel.
Jeden z nich zdravotní pojištění dopočte a odvede v celkové výši 1.337 Kč měsíčně.
Druhý zaměstnavatel odvede zdravotní pojištění jenom ze skutečně dosaženého příjmu. Budete mu ale muset doložit potvrzení prvního zaměstnavatele, že za Vás odvádí zdravotní pojištění v částce odpovídající minimální mzdě.