pn65

Jak se zdaňují 3 příjmy?

Mám HPP a 2 DPP a nevím jestli se všechny příjmy slučují, myslím tím zdanění u višších příjmů a jestli to mám hlasit na fynančák.

Nebo se prostě každý příjem zvlášť zdaní.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Každý příjem se zdaňuje zvlášť u plátce mzdy.
Vy však podáváte daňové přiznání, kde veškeré příjmy sečtete a to na základě potvrzení, které vám plátce mzdy vydá a nakonec vypočítáte daň. Toto přiznání podáte na finanční úřad, kde zároveň požádáte o vyplacení případného přeplatku na dani.

Další odpovědi
ivzez

Jak vysoký máte příjem z HPP a jak vysoké jsou příjmy z DPP?

Jestli v HPP uplatníte celou slevu na dani a příjmy z ani z jedné DPP
nepřesáhnou 10.000 Kč měsíčně, nemusíte daňové přiznání vůbec podávat.

V HPP máte pravděpodobně podepsané Prohlášení k dani z příjmu,
takže u DPP jste je už podpsat nemohl. V takovém případě by oba
zaměstnavatelé odváděli srážkovou daň, která je konečná, nevrací se.

Jedině v případě nízkých příjmů by bylo možné v rámci daňového
přiznání požádat o vrácení srážkové daně.